Публікації
 

Принудиловка «за Януковича»

Письмо в редакцию
Д ве недели назад в передаче «Эпицентр» Президент Леонид Кучма честным голосом поклялся, что не допустит никаких нарушений во время избирательной кампании. И премьер-министр, кандидат в президенты Виктор Янукович, тоже повторил эту клятву. И даже публично приструнил чиновников госадминистраций, чтобы не смели за него агитировать. Потому как он, премьер-министр, за честные выборы и хочет сам выиграть президентсткое кресло – без помощи всяких там чиновников, нарушающих законы.
Так вот, что касается Херсонской области, то чиновники на клятвы Леонида Кучмы и Виктора Януковича даже никакого внимания не обратили. Они вызывают «на ковер» больших и малых начальников и приказывают: обеспечить 100% поддержку Януковичу во всех руководимых ими коллективах. А не обеспечишь – не быть тебе больше начальником, ни большим, ни малым. Это мне начальник цеха рассказал. Я работаю на заводе карданных валов, жена - на судостроительном, дочь учительница, зять – врач. И везде, везде всех в принудительном порядке заставляют подписываться «за Януковича».
Интересно, что этот трюк чиновники проделывали с нами не раз, многие боязливые люди подписывались, за кого начальник сказал, но голосовали совсем не так, как обещали админресурсу. Что ж, пусть кандидаты знают: если избирателя обманывают, то и он считает себя вправе обмануть… Извините, я тоже боязливый, потому обойдемся без подписи.

Що потрібно знати виборцям

Прес-служба ХОО КВУ

Херсонщина вступає у новий етап передвиборчої кампанії – збирання підписів на підтримку кандидатів у Президенти. По вулицях та по будинках вже рушили перші збирачі підписів.
І відразу ж у різні інстанції почали надходити скарги на деякі їхні дії, незрозумілі громадянам.

Що повинно відбуватися за правилами?
28 липня 2004 р. завершився процес висування кандидатів у Президенти. Відтепер усі зареєстровані кандидати, які бажають взяти участь у голосуванні, повинні зібрати на свою підтримку 500 тисяч підписів виборців. Причому, у двох третинах областей повинно бути зібрано не менше, ніж по двадцять тисяч підписів.
Якщо необхідна кількість підписів до 20 вересня не буде зібрана, кандидати у Президенти позбавляються права подальшої участі у передвиборчій боротьбі.

Як виборцям
поводити себе?
Виборці мають право підтримати (або не підтримати) бажання брати участь у виборчих перегонах будь-якої кількості кандидатів у Президенти. Тобто, виборець може поставити свій підпис хоч за всіх кандидатів у Президенти, але за кожного – лише один раз.
А потім на виборах може проголосувати за того, хто йому до вподоби. Або – проти всіх. Голосування (і це найголовніше!) у нас таємне. Ніхто не має права контролювати свободу нашого вибору. За це закон передбачає великі терміни тюремного ув’язнення.

Що потрібно
знати виборцю?
Підписний лист має містити як прізвище самого кандидата у Президента, так й відомості про особу, яка збирає підписи виборців. При бажанні кожен виборець може перевірити правдивість інформації про збирача підписів.
Закон захищає права виборців та суттєво обмежує місця, де можна збирати підписи за кандидатів. Ніхто, ні за яких обставин, не має права примушувати силою, погрозою, підкупом чи обманом виборця підписатися за того чи іншого кандидата.
Також забороняється збирання підписів у органах державної влади та місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях. Якщо громадянин став свідком протизаконного збирання підписів у вищеназваних місцях, він може написати заяву до прокуратури, яка зобов’язана провести розслідування. Громадяни можуть також скласти акт про порушення, під яким має бути не менше 3-х підписів, і подати заяву до суду. Якщо прокуратура або суд встановлять, що такі факти мали місце, підписні листи, зібрані в органах державної влади та місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях будуть вважатися недійсними.
Законом про вибори забороняється участь у збиранні підписів посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, власників чи керівників підприємств, установ, організацій.

Таким чином, якщо у Вас вимагають підписи будь де, особливо на місці Вашої роботи, погрожують, намагаються забрати паспорт, а особи, які проводять збирання підписів, не представляються, не називають імені кандидата – вони роблять це незаконно.
У такому випадку негайно пишіть заяву до прокуратури, до громадської приймальні Херсонської обласної організації КВУ. Бо якщо люди кандидатів вже зараз порушують закон, то що буде потім? Що буде з Вами, Вашими близькими та Україною, коли такі люди будуть при владі?

За додатковою інформацією звертайтеся по “гарячій лінії” Служби захисту прав виборців 8-800-501-4670 (дзвінки безкоштовні), яка діє за підтримки Американської асоціації юристів. Або за телефоном (0552)26-33-85 – до приймальні Херсонської обласної організації КВУ.


Всі статті >>>