Публікації
 

Як поговорити з «шанованою людиною»?

Олександр Данилов,
помічник юриста Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я

Під час виборчої гонитви кандидати в Президенти України чого тільки не обіцяють заради можливості дорватися до “всеукраїнського гаманця”.

А ще – поливають брудом суперників, вчиняють замахи та відверті провокації, купують підписи “за”, а в деяких „особливо цивілізованих” закутках нашої Батьківщини представники влади розвозять виборцям продукти харчування, спішно виплачують заборгованість по заробітній платі і т. п., і т. д.
Останнім “писком” рекламних “технологій” кандидатів у нашому місті є відкриття громадських приймалень для надання безкоштовної юридичної допомоги. Приймальні організовані Партією Регіонів, по одній на кожен район міста. Як повідомили в штабі Партії Регіонів, ця програма буде здійснюватися до жовтня-листопада 2004 року, тобто, тільки до кінця президентських виборів. На моє питання: чому – тільки до виборів? – представниця штабу щиро здивувалася: “Это же бесплатная акция, почему она должна продолжаться после выборов, зачем?”. Справді – “зачем”? Після виборів ми – рядові громадяни – вже не будемо потрібні Партії Регіонів, як не були потрібні їй до виборчої кампанії, то “зачем” на нас гроші витрачати, юристів утримувати?
Згадалися вибори мера Херсона у 2002 році. Тоді громадське об’єднання “Наш город – наш дом” (до речі, хто-небудь чув, чи воно й досі існує, що робить?), яке підтримувало нинішнього голову Херсона Володимира Сальдо, теж відкрило юридичну приймальню при Херсонському кооперативному економіко-правовому коледжі в приміщенні торгової бази “Меркурій”. Але пан Сальдо (до речі, з тієї ж самої Партії Регіонів) був економніший за команду кандидата від влади Віктора Януковича – він не наймав юриста, а обмежився “добровільно-примусовим” залученням студентів коледжу. І на обіцянки нинішній мер був щедріший – обіцяв, що приймальня працюватиме й після виборів. Але де вона зараз?!
Та повернемося до подій сьогоднішніх. У приймальню Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я (яка ось уже 15 років безкоштовно надає соціальні та юридичні консультації малозабезпеченим), прийшла старенька бабуся й поскаржилася: вона цілий тиждень займала чергу о 7-й годині, зо дня в день просиджувала біля дверей приймальні Партії Регіонів у темному напівпідвальному приміщенні, ковтаючи купу ліків, бо має хворе серце і високий тиск, але на прийом так і не потрапила. Я запропонував записатися до юриста Партії Регіонів по телефону на конкретний час.
На іншому кінці дроту жіночий голос заявив, що юрист перебуває в сусідній кімнаті й телефону в нього немає. А на мою пропозицію запросити його до телефону (зверніть увагу: запросити до контактного телефону, який був надрукований у кількох ЗМІ!!!), жінка заявила: “Как это так, такого уважаемого человека приглашать к телефону?! Это неправильно! А что касается предварительной записи, то ее нет – здесь живая очередь”.
Ми з бабусею задумалися: якщо ми не гідні говорити з “такою шанованою” людиною зараз – напередодні виборів, – то чого чекати нам від Партії Регіонів та її кандидата після виборів?!!


Всі статті >>>