Публікації
 

Пост ДАЇ, який існує

Владимиров,
постійний читач "Вгору"

У минулому номері "Вгору" була надрукована стаття Андрія Матросова та Олександра Бурмагіна про примусове зваження вантажівок за участю інспекторів ДАЇ, яка називалась "Пост ДАЇ, якого не існує". А вже наступного дня наш читач надіслав листа, в якому розповів про те, як перевіряючи СО 2 одяглись у схожу на міліцейську форму, взяли у руки смугасті жезли й прямо на посту ДАЇ зупиняють автомобілі.


Фото Андрея Матросова

Копии сотрудников госавтоинспекции заняли позиции на наиболее оживленных трассах Херсонщины.

Один мій колега - таксист, щоб швидше розрахуватися за придбану у кредит "Таврію", за оголошенням в газеті влаштувався на другу роботу. Оголошення в "Из рук в руки" сповіщало, що для перевірки токсичності автомобілів на дорогах за високу зарплатню потрібні співробітники з особистим автотранспортом, і був даний номер мобільного телефона.
Колега зателефонував і його запросили для співбесіди - чомусь до кафе на вул. Перекопській. Там двоє відрекомендувалися керівниками й пояснили йому, що це - дочірнє підприємство "Ресурси-Херсон" державного підприємства "Ресурси МВС". Робота з 7.00 до 19.00, зарплата - 10% від проданих екологічних карток, план - 20 карток на день. Отримав форму , жезл і наступного дня вийшов на роботу. Ніяких трудових стосунків не оформляли. Працювати довелося і на посту ДАЇ на мосту між Херсоном і Цюрупинськом, і на "Посту ДАЇ, якого не існує", біля Чорнобаївки, і в селі Великі Копані, І в селі Кохани. Відпрацювавши тиждень і отримавши значно менше обіцяного, здав форму й на цю роботу більше не вийшов. На моє запитання про причину відповів, що ця робота не в його характері - обдурювати людей він не вміє.
Ось 22.08 мені довелося виїхати за межі міста - відвозив клієнтів у Костогризово. На посту ДАЇ перед Цюрупинськом мене зупинив жезлом молодий чоловік у формі, дуже схожий на міліцейську. Навіть шапка з кокардою на голові. Оскільки екологічна картка, яку мене примусили придбати в травні під час проходження техогляду за 11 грн., виявилася простроченою, він став вимагати з мене 25 грн. за нову.
Різницю в ціні пояснив подорожчанням з тих пір бензину. Я відмовився купувати картку, а також надавати свій автомобіль на перевірку токсичності й попросив показати документи, які регламентують цю діяльність. Після цього він став вимагати моє водійське посвідчення "для складання адміністративного протоколу". Узявши мої "права", парубок сів у приватний автомобіль, який стояв на обочині. Трохи посидівши, цей "міліціонер" з моїми документами направився до приміщення посту ДАЇ й повернувся з інспектором. Інспектор спитав, що у мене в машині, куди їдемо, й повернув мені документи. Очевидно, вони зрозуміли, що я піду до кінця. І я б так і зробив, але в машині на мене чекали клієнти.
Думаю, що все - незаконно, тому що мені не показали ніяких документів та явно хотіли позбутися мене без зайвого галасу.

Продолжение темы ›››


Всі статті >>>