Публікації
 

На автодорогах з`явились "копії" інспекторів ДАЇ

Олександр Бурмагін,
Андрій Матросов

Спостерігаючи роботу перевіряючи рівень СО2 на Антоновському мості, мимоволі згадуєш мисливців: ось перевіряючий напружився - під`їжджає "дичина" - помах жезлом... - промазав! - "дичина", ніяк не відреагувавши, проїхала мимо...

Хоча не завжди водії спокійно минають ці пости "борців за чистоту повітря". Буває, при спробі зупинити автомобіль на адресу "борців" летять ну дуже негарні вирази, які супроводжуються активною жестикуляцією - "дичина" стала освіченою: водії зупинятися для перевірки не бажають. Напевне, тому вигадливі "мисливці" вирішили переодягтися з зеленого плямистого камуфляжа у синю форму, майже ідентичну ДАІшній. Ї взяли на озброєння не якусь там паличку з червоною гулькою, а справжнісінький смугастий ДАІшний жезл. Тепер здалеку й не зрозумієш, хто тебе зупиняє: інспектор Державтоінспекції, на вимогу якого ти зобов`язаний зупинитися, чи ряжений "під співробітника ДАІ" самозванець, у якого немає ніяких повноважень и який може махати чим завгодно і як завгодно, - без будь-яких наслідків, для водія.
"Пости" перевірки загазованості вихлопів розташовані, як правило, біля пересувних чи стаціонарних постів ДАІ. Можна подумати, що причина такої близькості - у страху "борців" втратити своє діагностичне обладнання - чи мало буйних на дорогах? Хоча, враховуючи їх воістину хамелеонське перетворення "під міліціонерів" - можна також подумати, що прилаштовуються вони біля співробітників Державтоінспекції, щоб ввести в оману водіїв, ніби вони й справді мають право махати смугастими паличками й завертати автомобілі. Такий своєрідний психологічний "маневр" - злитися з постами правоохоронців, тим більше, що іноді вони стоять якраз навпроти поста ДАІ. Ну як тут не зупинитися на помах справжнього ДАІшного жезлу.
Слід сказати, що херсонські водії нечасто зупиняються на помах "зелених постових". А ось автолюбителі, які приїжджають до нас на відпочинок із далекого та близького зарубіжжя, не знаючи наших "дорожніх особливостей", слухняно зупиняються . Й витрачають свій час, нерви, й, вірогідно - гроші.
На якій підставі "копії" інспекторів ДАЇ зупиняють транспорт на дорогах? Кому підпорядковані ці люди? На жаль, єдиним представником фірми "Ресурси-Херсон", із яким вдалося поговорити, була секретар. У понеділок Ії на диво милий голос попросив сказати, з якого приводу вимагаються коментарі, щоб передати керівництву.
У вівторок вранці ми з колегою Андрієм матросовим під`їхали до посту ДАІ за Антоновським мостом і поспілкувалися зі схожими на інспекторів людьми. Вони показали нам посвідчення. Яке геть вразило нашу уяву: на ньому вгорі була назва управління метрології й стандартизації, а внизу - печатка приватного підприємця!
Ситуацію навіть важко назвати маренням: представник бізнесмена у формі майже як у інспектора ДАІ стоїть на посту Державтоінспекції зі смугастим жезлом у руках і зупиняє автомобілі! Замість пояснень "копії" даішників зателефонували, за їх словами, начальству й дали Анрію Матросову телефонну слухавку. Роздратований чоловічий голос у слухавці сказав приблизно таке: "Чого Ви людей тероризуєте? Ваш редактор телефонував учора! Що ще Вам потрібно?"
Кореспондент спробував з`ясувати, з ким він розмовляє, але у слухавці пішли короткі гудки.
Ближче до 16.00 ми знову зателефонували у "Ресурси-Херсон" і знайомий голос дівчини повідомив, що зараз "час звітів" і "усе керівництво дуже зайняте." Дівчина пообіцяла: як тільки у них з`явиться вільна хвилинка, вони зателефонують. Але ні у вівторок, ні у середу - на момент виходу газети - ніхто з підприємства "Ресурси-Херсон" до редакції так і не подзвонив. Ось така таємнича "контора".
Згідно діючого законодавства лише співробітники міліції мають право вимагати зупинки транспортного засобу, і ніхто більше. Та як що перевіряючи вміст СО2 у вихлопах автомобілів не є співробітниками МВС, то стає очевидним, що у їх діях є дуже багато ознак складу злочину, передбаченого ст.353 КК України "Самовільне привласнення владних повноважень або звання службової особи".
У даному випадку серед білого дня відкрито відбувається присвоєння повноважень тих же інспекторів ДАІ. Тим більш, що смугастим жезлом можуть користуватися винятково співробітники міліції. Виникає природне питання: чому на це свавільство ніяк не реагують справжні інспектори Державтоінспекції, які знаходяться на відстані 10 метрів?
З коментарями із цього приводу керівництва ДАІ Херсонщини, а також з відповідями МВС на наші запити про їх таємничі підприємства - у наступних номерах газети "Вгору".


Всі статті >>>