Публікації
 

Рекорди української влади

Алла Тютюнник

Cергій Васильович Довгань – 9-й за роки незалежності і 8-й за роки правління Л. Кучми голова Херсонської обласної держадміністрації – протримався в керівному кріслі 3 місяці й 6 днів. Це – антирекорд влади, яка уповні продемонструвала своє ставлення до Херсонщини як до “Тьматаракані” (за висловом В. Януковича).


Фото Андрея Матросова

Аби поїзд не зійшов з рейок, не потрапив у катастрофу, потрібен грамотний і відповідальний
машиніст. Нашій області досі не щастило на “машиністів”... .

Сергій Васильович Довгань за короткий час головування зумів поставити і власні рекорди: жоден із губернаторів до нього не демонстрував так відверто повної зневаги до законів України (пробувши два терміни підряд депутатом Верховної Ради і проголосувавши не за одну сотню законів, сам він їх не дотримується – це так типово для багатьох представників нинішньої влади!). Він з перших днів оточив себе заступниками й радниками, які швидко встановили в облдержадміністрації порядки “по понятіях”. Він так пристрасно прагнув розпоряджатися майном області – негайно і самочинно, – що почав створювати в обласній раді “губернаторську більшість” – вдаючись до методів, далеких від правових. Він часто приймав комічні рішення: обіцяв віддати кінотеатр “Україна” колективу філармонії, хоча не мав права ним розпоряджатися. Обіцяв державному університету віддати стадіон “Кристал”, який законно належить іншій організації й до якого держадміністрація взагалі не має жодного стосунку.
За три місяці Сергій Довгань став чемпіоном по кількості інформаційних приводів для критичних статей, які щотижня друкували майже всі херсонські газети – навіть ті, які раніше ніколи не критикували владу. І тоді губернатор на колегії громогласно дав завдання керівнику обласної податкової адміністрації “розібратися” з найбільш дошкульними газетами й закрити їх.
Двічі за три місяці громадяни Херсона подавали на Сергія Довганя заяви в суд, і в цьому він теж перевершив своїх попередників. А християнське духовенство усіх церков і конфесій, шоковане брутальними образами та приниженнями з боку Сергія Довганя, вимушене було пікетувати “білий дім”...
Цікаво, що на тлі цього всього Сергій Довгань активно виступав агітатором за кандидата від влади – і робив це в такий спосіб, що відвертав від Віктора Януковича навіть палких прихильників.
Цей перелік “методів правління” тепер вже екс-губернатора можна продовжити, і в кожній частині буде зринати думка – як усе знайомо! Бо Сергій Довгань в якості керівника області – це збірний і типовий образ нинішньої влади. Він у концентрованому вигляді продемонстрував нам філософію, психологію й практику тих, хто нині керує державою.
Неможливо повірити, але попри всі “дрова”, які наламав цей екс-парламентар за три місяці в Херсонській області, Президент призначив його нині першим заступником міністра агрополітики по зв’язках із Верховною Радою...
А в минулий вівторок віце-прем’єр Іван Кириленко представив “активу” області нового губернатора – нинішнього голову Херсонської облради Володимира Ходаковського. Як завжди, столичний гість просив херсонців “любити й жалувати” нового керівника й висловлював упевненість, що в нашій області зміни підуть на краще. Оптимісти говорять, що так і станеться, бо гірше, ніж було, навряд, чи може бути: за рівнем соціально-економічного розвитку область – позаду всіх регіонів.


Всі статті >>>