Публікації
 

Як підготуватися до виборів належним чином?
Деякі відповіді на складні питання

Шановні виборці! Просимо звернути Вашу увагу на те, що якщо В ДЕНЬ ГОЛОСУВАННЯ Вашого прізвища не буде у Списку виборців, Вам необхідно буде звернутися до місцевого суду або до територіальної виборчої комісії. Лише дозвіл цих інстанцій надасть Вам можливість проголосувати.
Тому, щоб не ускладнювати життя в день голосування, перевірте себе напередодні дня голосування у списку виборців!

Як перевірити себе у списках виборців?
Списки виборців зберігаються на виборчих дільницях (щодо інформації, до якої виборчої дільниці ви належите, звертайтеся до територіальних виборчих комісій: Дніпровський та Суворовський район – 185 виборчий округ, тел. 55-39-66; Комсомольський район – 186 виборчий округ, тел. 22-96-95).
Кожен виборець має право перевірити себе й іншого виборця у списку виборців. Необхідно перевірити:
– чи є ви у списку,
– чи вірно подані там відомості про вас і ваших рідних,
– чи не включені люди, які вже померли, переїхали, виїхали на роботу до інших міст,
– можуть бути і неповнолітні діти.
Виборчі дільниці працюють протягом дня кожен день, крім неділі. Ви можете прийти і попросити члена комісії надати вам список для перевірки і подивитись відомості про себе та своїх близьких у списку. Якщо вас немає, або є невірні відомості, необхідно написати скаргу до дільничної виборчої комісії з вимогою внести вас до списку, виправити помилки або змінити відомості.

Що робити, якщо Ви у день голосування будете перебувати в іншому населеному пункті?
Виборець, який до дня виборів вибуває з населеного пункту, де він включений до списку виборців на виборчій дільниці, може звернутися до дільничної виборчої комісії із заявою про надання йому відкріпного посвідчення.

А якщо виборець потрапив напередодні голосування до лікарні, яка знаходиться в іншому населеному пункті?
У випадку, якщо виборець поступив до стаціонарного лікувального закладу, що знаходиться в іншому населеному пункті, за три і менше днів до дня виборів, він також може звернутися до виборчої дільниці, де він включений до списку виборців, із заявою про надання йому відкріпного посвідчення. У цій заяві вказується особа, яку виборець уповноважує отримати відкріпне посвідчення. Підпис виборця на такій заяві засвідчується керівником лікувального закладу.

Яка процедура отримання відкріпного посвідчення?
Виборець отримує відкріпне посвідчення особисто (окрім випадку, коли потрапив за три дні до виборів у лікарню, що розташована в іншому населеному пункті).
На підставі заяви про бажання отримати посвідчення та паспорту, закордонного паспорту чи тимчасового посвідчення громадянина України, дільнична виборча комісія видає виборцю або, у вищезгаданому випадку, вказаній у заяві довіреній особі відкріпне посвідчення.

Виборцю необхідно пам’ятати:
У день виборів та в день повторного голосування відкріпне посвідчення не видається.
У разі втрати виборцем відкріпного посвідчення воно повторно не видається.
Без підпису виборця відкріпне посвідчення є недійсним!
За відкріпним посвідченням можна проголосувати лише в іншому населеному пункті!

Як проголосувати, якщо вдень виборів ви знаходитесь у лікарні?
Якщо ви перебуваєте на лікуванні у стаціонарному відділенні в період перед виборами і не будете виписані з лікарні до дня голосування, то не пізніше, як за 10 днів до дня виборів вас вносять до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, яка утворена на базі лікувального закладу, і 31 жовтня будете голосувати у лікарні за цим списком виборів.
Якщо ви потрапили до лікарні пізніше, як за 10 днів до дня виборів, однак раніше, ніж за 3 дні до вказаного дня, то вас також вносять до цього списку за поданням керівника лікувального закладу, і ви також голосуватимете у лікарні.
Якщо ви поступили до лікарні у своєму місті, селищі або селі за три дні до дня голосування або пізніше, то маєте право написати заяву до виборчої дільниці за місцем проживання, щоб надали вам змогу проголосувати за місцем тимчасового перебування – до вас прийдуть з переносною скринькою (цю заяву до виборчої дільниці можуть передати рідні).
Якщо ви потрапили до лікарні в іншому населеному пункті, то можете звернутися до виборчої дільниці за місцем проживання, щоб вам видали відкріпне посвідчення (в заяві треба вказати довірену особу, якій ви доручаєте отримання відкріпного посвідчення, заяву завіряє головний лікар).

Комітет виборців України закликає:
“Щоб не втратити свій голос – перевір себе у списку виборців!”
Новий закон України “Про вибори Президента України” всю відповідальність за уточнення списків виборців покладає на самих виборців. Члени дільничних виборчих комісій не будуть ходити по домівках і перевіряти, чи відповідає дійсності список виборців, який вони отримали від органу місцевого самоврядування.
Якщо ви не хочете, щоб у день виборів вам не видали виборчий бюлетень, тому що вас немає у списку виборців, і щоб за встановленням справедливості вам не довелося звертатися до суду саме у день виборів (а саме така процедура закладена у новому Законі “Про вибори Президента України”) – то прийдіть заздалегідь на свою виборчу дільницю і перевірте себе та своїх близьких у списку виборців!
Херсонська обласна організація Комітету виборців України оголошує про проведення масової акції “Щоб не втратити свій голос – перевір себе у списку виборців!”, яка відбудеться у суботу, 23 жовтня протягом дня.
Під час акції спостерігачі Комітету виборців обійдуть закріплені за ними виборчі дільниці і будуть перевіряти списки виборців; буде проведене телефонне опитування VIP-персон міста Херсона – чи перевірили вони себе у списках і як ставляться до цієї проблеми; будуть працювати агітаційні бригади волонтерів на площі Свободи, на вул. Суворова біля пам’ятника, на ринках міста, які роздаватимуть просвітницьку літературу для виборців та закликатимуть перевірити себе у списках виборців під гаслом “Не дай їм вкрасти твій голос!”
У людних місцях нашого міста відбудуться вуличні вистави театру громадської організації “Тотем”, які у веселій алегоричній формі донесуть до виборців важливу інформацію про виборче право.

Акція проводиться у рамках громадянської ініціативи “Знаю!”
Вся інформація щодо цієї акції у режимі он-лайн буде виставлятися на Інтернет – сайті “Політична Херсонщина”: www.politics.kherson.ua

За додатковою інформацією звертатися за телефоном: (0552) 26-33-85.
E-mail: [email protected]
Контактна особа: Наталія Богренцова.


Всі статті >>>