Публікації
 

Кому відкрили шлях до влади

Алла Тютюнник

Хочу поділитися із читачем своїми тривогами: мені здається, що нова влада нас дурить. Конкретно: голова Херсонської обласної держадміністрації Борис Сіленков.
Згадаймо: і перший віце-прем’єр Анатолій Кінах, і сам Борис Сіленков на церемонії представлення обіцяли – нова влада буде чесна, діяти буде прозоро, важливі рішення прийматиме разом з громадськістю. І громадськість (і я в тому числі) повірила.


Фото Максима Соловйова

 

Партії коаліції “Сила народу”, які й зробили помаранчеву революцію та отримали від Президента та прем’єр-міністра квоти на посади в органах державного управління, теж повірили й сформували свої списки кандидатів на керівні посади – адже за владу боролися. Але... Борис Сіленков прийняти й вислухати їх не схотів.
І тоді громадськість знову вийшла на площу Свободи: коаліція “Сила народу”, коаліція громадських організацій “Партнерство за прозоре суспільство” та Бізнес-асоціація “Херсонщина” організували 15 лютого пікет. Того ж дня Борис Сіленков нібито щиро запевнив: усі кандидатури він буде обговорювати з нами – новоствореною Громадсько-політичною радою, пропозиції проющенківських партій неодмінно врахує.
І 21 лютого в малому залі обласної держадміністрації обговорення таки відбулося (“Вгору”, № 8/126). Тільки чомусь Борис Сіленков почав не з кандидатур заступників та начальників управлінь, а з голів райдержадміністрацій. І чомусь не всіх районів – а 4 з 18-ти він відразу “зарезервував” для своїх кандидатів – без обговорення.
А в цей час в кабінетах заступників голови облдержадміністрації та деяких інших посадовців “обживалися” люди, “запущені” туди Борисом Сіленковим без жодних обговорень із Громадсько-політичною радою. Правда, поки що вони називалися “виконуючі обов’язки”.
Чи не найпершим зайняв кабінет керівника апарату облдержадміністрації Андрій Бабич – у минулому лікар-сексопатолог, а в останні роки приватний підприємець, що спеціалізувався на пошитті наметів. За чиїми рекомендаціями, за якими професійними якостями обрав його новий губернатор для керівництва(!) апаратом управлінців вищого класу, залишається загадкою.
Окрім того, Андрій Бабич – заступник голови облорганізації Народної партії України Олександра Юхненка, відомого скандальною історією з проектно-вишукувальним інститутом “Херсонагропрект”, у колективу якого він намагається відняти майно вартістю 1,5 млн. грн...
Майже місяць обживає кабінет першого заступника губернатора Юрій Горбенко (поки що в. о.), котрий приїхав слідом за Борисом Сіленковим із Нової Каховки. Разом із колишньою дружиною.
Правда, втаємничені люди говорять, що насправді вона не колишня, а справжня, і нібито ця пара взяла фіктивне розлучення, щоб Світлана Горбенко могла зайняти посаду начальника управління сільського господарства (закон забороняє в державних установах “сімейні підряди”). Яка у неї освіта, який досвід роботи, за якими критеріями її обрали для цієї посади – громадськості не сповістили.
Іще один новокаховчанин став в. о. заступника губернатора – загадковий пан Осінній, про котрого тільки й вдалося дізнатися, що – чи то фермер, чи то директор радгоспу...
Про іще одного в. о. заступника губернатора Олексія Беспалова, колишнього заступника гендиректора “Херсонобленерго”, в Херсоні говорять: людина Григорія Суркіса. Що ж, і “Херсонобленерго” належить Суркісу...
Четвертим заступником Бориса Сіленкова нібито має стати керівник одного з відомих банків. Навряд, чи Борису Віталійовичу невідомо про те, що цей банк під час виборів дуже активно підтримував кандидата в Президенти Віктора Януковича...
Але найбільше пересудів викликало призначення начальника Головного фінансового управління обласної державної адміністрації. Цю посаду з 24 лютого 2005 року обіймає Сергій Нікольський. А пересуди тому, що з 2000 року він працював начальником фінансового управління виконкому Херсонської міської ради, де не раз виникали скандали, пов’язані саме з фінансами. Херсонці, мабуть, пам’ятають: не раз і не два на сесіях міськради спливали історії про те, як мер Херсона Володимир Сальдо на свій розсуд потайки від депутатів “перекроював” бюджет, а Сергій Нікольський виконував його протизаконні вказівки і витрачав гроші “не туди”. Не може не знати про це Борис Сіленков – тоді чому запросив “на фінанси” людину з такою неоднозначною репутацією? Чи саме такий фінансист йому й потрібен? І знову ж таки – ні конкурсу, ні публічного обговорення кандидатури не було...
Так само призначений і начальник управління капітального будівництва обласної державної адміністрації Микола Денисов, котрий до того працював начальником відділу капітального будівництва Херсонського обласного центру зайнятості, а потім – заступником директора обласного центру зайнятості.
...Не дочекавшись обіцяного обговорення кандидатур заступників губернатора, коаліція “Сили народу” відрядила на переговори з Борисом Сіленковим голову обласної організації Народний рух України Олександра Ткаленка, якому 28 лютого вдалося пробитися до в. о. першого заступника Юрія Горбенка. І той пообіцяв, що обговорення кандидатур від “Сили народу” на посади заступників і начальників управлінь неодмінно буде. А що в кабінетах вже сидять в. о. – так це ж тільки в. о., кандидатури ще можуть мінятися, сказав Юрій Горбенко. Цікаво, невже сам Юрій Горбенко вірить, що в результаті обговорень кандидатур з Громадсько-політичною радою йому, можливо, доведеться поступитися місцем комусь із рекомендованих “Силою народу” помаранчевих лідерів? І що він, можливо, поїде назад у Нову Каховку?
Отоді у мене й виникло відчуття, що ці представники “нової влади” нас дурять. Нагло й цинічно. До речі, і сам Б. Сіленков, і його в. о. заступників призначені з порушенням Закону “Про державну службу”.
А кілька днів тому стало відомо: Борис Сіленков у Херсонській області очолить іще й оргкомітет по створенню партії “імені Віктора Ющенка”. Його заступником буде Валерій Третяков, який під час виборів чимало нашкодив тому ж таки Віктору Ющенку. На рівні Києва партію очолить Роман Безсмертний. Цілком зрозуміло, що більшість проющенківських партій категорично проти об’єднання в такий спосіб. Бідний Ющенко, бідна Херсонська область...


Всі статті >>>