Публікації
 

Хто керує Херсонщиною?

Алла Тютюнник

Минулого понеділка у конференцзалі готелю “Фрегат” відбулися громадські слухання.

Тема слухань – “Причини корупції в Україні, шляхи її подолання”. Організатори – Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією та Програма сприяння парламенту України університету Індіани.
Громадські діячі Херсонщини звинуватили голову облдержадміністрації Б. Сіленкова в непрозорості прийняття кадрових рішень, недотриманні домовленостей з громадсько-політичними силами області, а також у приховуванні суспільно-значимої інформації. Сіленков звинувачення проігнорував, зате засипав зал цифрами, які мають свідчити про успіхи області під керівництвом його команди, і заявив: “Мені не соромно буде звітувати Президенту за 100 днів моєї роботи”. Зал відреагував дружним скандуванням: “Ганьба!”.
Пропонуємо нашим читачам коментар голови Комітету ВРУ з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією Володимира Стретовича:
– Президент – далеко, громада – поруч. Президенту Ви можете сказати, що завгодно, він візьме цифри, подивиться і скаже: нормально. А ви знаєте, що сьогодні в Херсоні люди бояться говорити про владу щось погане? Тому що починаються зразу відповідні дії. Це вже здобутки нової влади...
Якщо губернатор прийняв гру, запропоновану тими, хто сидить у Києві, і все робить для того, щоб Народний Союз “Наша Україна” тут став монополістом, то хай він у цьому відверто признається: що він буде ставити тут тих людей, які представляють Народний Союз “Наша Україна” (голова обласної організації партії НСНУ – депутат Верховної Ради Володимир Фіалковський – авт.).
Є теза, що революція пожирає своїх дітей. Практика сьогодні в Україні: революція пожирає своїх дітей. А друга теза говорить, що революцію задумують патріоти, здійснюють романтики, а користуються негідники. Мені особливо прикро, що я долучив свій голос за те, щоб відбулося це призначення в Херсоні. Приходить нова влада зі старими принципами. Я як побачив славнозвісного Вєтрова (звинувачений у привласненні 5000 тонн державного зерна – авт.) на з’їзді НСНУ, я повернув назад (оплески в залі). Бо я його знав іще тоді, коли їздив по області під час виборів. Я знав, що він робив, як залякували людей, щоб не приходили із нами на зустрічі. Усі ці призначення у вашій області не відбулися так просто. Там є якась підгрунтова течія, яка рано чи пізно покаже громаді, а як же відбувалися призначення і для чого.
Говорить Президент, що жоден з керівників, які були в попередній владі, не буде працювати в нинішній. Беремо Горностаївський район. Ким працював Віктор Шарко? Першим заступником голови райадміністрації. У Циганка, який усе там дерибанив, який ставив на коліна населені пункти, правою рукою був нинішній голова райдержадміністрації. Сьогодні люди поки що зневірені, спитайте тут, і зі 150 людей 130 скажуть, що ми не бачимо результату Ваших декларацій... Але так не повинно бути. І так не буде.
Не секрет, що Б. Сіленков та його команда чинять шалений тиск на новопризначених керівників районів, аби ті виходили зі своїх партій і вступали до Народного Союзу „Наша Україна”, який в області очолив В. Фіалковський. Серед призначених керівників чимало людей, наближених до В. Фіалковського (і доволі скомпрометованих). Методи, якими розсаджують цих людей у керівні крісла, далекі від демократичних. Виникає питання: хто насправді керує областю: Борис Сіленков чи Володимир Фіалковський? Ця команда створює провладну партію в той же спосіб, як створювалася прихильниками Кучми блок „За єдину Україну” – тотальним силовим заганянням чиновників та всіх залежних від влади. Цікаво: керівники НС „Наша Україна” не вчаться на помилках попередників, чи зумисне роблять все, щоб скомпрометувати нову владу перед виборами 2006?


Всі статті >>>