Публікації
 

«Дерибан» землі продовжується

Іван Шульга,
директор Скадовського відділення Східноукраїнського національного університету імені В. Даля

Рік тому голова постійної комісії з питань законності Скадовської міськради Ірина Бартчук звернулася до міського голови Федора Терехова з депутатським запитом – просила надати для ознайомлення Генплан Скадовська. Депутат хотіла перевірити, наскільки законно будуються нові споруди. Але мер та архітектор міста Генплан депутату не показали, мотивуючи тим, що він – секретний документ. Але за законом саме депутати приймають рішення про затвердження Генплану і виділення земельних ділянок під забудову, отож, цей документ для них не може бути секретним. Та й для інших членів громади – теж.
Для чого засекречувати Генплан? А для того, щоб депутати “в сліпу” приймали рішення про надання земельних ділянок, не ставлячи “незручних” питань.
Депутати не раз зверталися до правоохоронців, але там розводять руками: мовляв, і їм міськрада не надає всі документи(!?). Тим часом земельку в престижних місцях отримує голова райадміністрації, начальник міліції (тепер уже – колишні), депутати – йде “дерибан” між “своїми”.
Ось типовий приклад. Коли 24.05.2020 року в міськраді розглядалося надання земельної ділянки під ринок ПП “Еверест” по вул. Комсомольська, депутатам постійних комісій, у тому числі профільної – по землі – ні Генплан, ні хоча б детальний план мікрорайону не показали. Працівники виконкому П.І. Кравченко та Л.В.Керекелиця запевнили їх, що ця ділянка вільна. Від депутатів приховали, що саме в цьому місці облаштований благоустроєний проїзд до дитсадка “Колосок” з вулиці Комсомольської – заасфальтований, з алеєю ялинок та нішами для лавок. Члени комісії з земельних питань (голова М.М. Павленко) на місце не виїжджали, що там є, не бачили. І ділянку площею 0,2632 га., у тому числі й заасфальтований проїзд у дитсадок, віддали під ринок – навіть без зазначення адреси, написали “у м.Скадовську по вул. Комсомольська” – тобто, бери, де хочеш? І ніхто в міськраді не згадав, що за місяць до того – 28 квітня 2004 р. – сесія міськради вже віддала частину цієї ж земельної ділянки Східноукраїнському національному університету ім. В. Даля і там теж облаштований проїзд до навчального закладу. (Держакт серії 11-ХС №00184 на право постійного користування землею в м. Скадовську по вул. Комсомольська, 153 ).
Крім того, в рішенні сесії сказано: у місячний термін підписати договір оренди, а в разі невиконання даних вимог “ділянка буде вважатися самовільно зайнятою”. А оскільки договір оренди ділянки з ПП “Еверест” до цього часу не підписаний, земельна ділянка вважається самовільно зайнятою ним ось уже майже рік. При цьому орендна плата до бюджету не сплачується, але чиновників мерії це чомусь не хвилює.
Згідно ст.125 Земельного Кодексу “право на оренду ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації( п.2)”, а до того користуватися нею забороняється. Що вкладали депутати в таке дивне формулювання – “ділянка буде вважатися самовільно зайнятою” – невідомо. Але схоже, Земельного Кодексу і Закону “Про оренду землі” ні депутати, ні чиновники не читали.
Так само ведеться й архітектор міста П. І. Кравченко: дозволи на забудову малих архітектурних форм роздає на власний розсуд, що має ознаки порушення не тільки земельного законодавства, а й Законів “Про службу в органах місцевого самоврядування” та “Про боротьбу з корупцією”. Правоохоронці тим часом роблять вигляд, ніби всіма силами вишукують корупціонерів і ніяк не можуть знайти…
У цій справі міг би допомогти суд, але мер Скадовська не любить, щоб його тривожили, і ні керівнику відділення університету, ні голові депутатської комісії з питань законності копій документів про рішення міськради не надає, отож звернутися до суду зі скаргою не виходить.
На прохання перевірити правильність рішень міськради в. о. прокурора району О.В. Шевцова через місяць відповіла: “...Договором оренди від 24.02.2020 р. право тимчасового користування земельною ділянкою в м. Скадовську по вул. Комсомольська, 153 належить ПП “Еверест”, а тому всі питання щодо користування земельною ділянкою необхідно вирішувати з суміжним землекористувачем”. (І це в той час, коли ділянка за цією адресою значиться в користуванні університету!). Дивно: юрист О. В. Шевцова ніби й не знає, що згідно Земельного Кодексу, який вступив в силу з 01.01.2020 р., такого юридичного документу, як “договір на право тимчасового користування”, не існує, а є – договір оренди. Крім того, сесія міськради дію цього договору на право тимчасового користування призупинила ще 25.09.2020р., рішенням №182. Можна було б згадати, як надавалася земля ще кільком фірмам та безконтрольність оплати за землю, але і наведеного досить, щоб правоохоронці зрозуміли суть проблеми. Підсумуємо: у Скадовську мер, чиновники, міськрада абсолютно безкарно порушують закони, а прокуратура робить вигляд, що все нормально. “Дерибан” землі продовжується, а міська каса порожня.


Всі статті >>>