Публікації
 

Гучне затримання лікаря

Наталя Бімбірайте

7 вересня прокуратура Херсона порушила кримінальну справу (за ознаками ч.2 ст. 368 Кримінального кодексу України) стосовно головлікаря Херсонської обласної лікарні “ХОСПІС” за одержання хабара.

Валерій Бандурко був затриманий у своєму службовому кабінеті співробітниками УБОЗу “на гарячому” (вимагання та одержання хабара у сумі $600) за госпіталізацію у “ХОСПІС” важко хворої жінки. При затриманні довелося викликати підкріплення з “Соколу” – підозрюваний чинив шалений спротив. Його буквально одірвали разом із кришкою столу, в якому лікар сховав мічені купюри. При цьому співробітники “Соколу” отримали тілесні ушкодження.
Дивно, але суд Суворовського району міста Херсона відмовив у санкції на арешт і відпустив затриманого “на підписку про невиїзд”, пояснивши це тим, що головний лікар – дисциплінована людина і не має можливості ні на кого чинити тиск.
Тим часом УБОЗівці задокументували ще 2 факти вимагання хабарів головлікарем, суми хабарів – 4,5 тисячі грн. і $100.
Через кілька днів прокуратура м. Херсона порушила ще одну кримінальну справу стосовно В. Бандурко – за опір співробітникам міліції під час затримання, і знову суд відмовив у санкції на арешт і відпустив затриманого “на підписку про невиїзд”.
Люди, які давали свідчення, насправді бояться тиску і говорять, що такі рішення судів зводять нанівець роботу правоохоронців і сіють зневіру.


Всі статті >>>