Публікації
 

Як на чужій землі...

За даними контрольно-ревізійного управління в області

Обласне контрольно-ревізійне управління провело комплексну ревізію Скадовського району. Усього за 2,5 роки в районі втрачено більше, ніж 626 тис. грн. за оренду землі. Так, через недостатній фінансовий контроль в 11 сільських радах ревізори виявили суми заборгованості з орендної плати за землю понад 314 тис. грн.
Обсяги інших фінансових порушень, пов'язаних із обліком та використанням майна, перевищили 2,2 млн. грн.

Грубі неприпустимі помилки допущено на 22 об'єктах. У ході ревізії складено 47 протоколів за адміністративні порушення. Серед порушників – Лазурненська селищна рада, Скадовська міська рада, районне фінансове управління, райдержадміністрація, установи медичної та освітньої сфер. Тут виявлені факти, коли бюджетні кошти витрачалися не за цільовим призначенням, до звітності вносилися неправдиві дані, порушувався порядок ведення операцій з бюджетними коштами, а касові документи оформлювалися неналежним чином. Допускалися також невірні розрахунки по відрядженнях, преміюванню, надбавках і доплатах. Виявлено й нестачі та лишки товарно-матеріальних цінностей, помилки при нарахуванні матеріальної допомоги, відпускних.
Майже 153 тис. грн. доходів не надійшло до бюджетів через те, що 16 суб'єктів господарювання неофіційно використовували понад 12 га земельних площ Лазурненської селищної ради. Більш, ніж 28 тис. грн. недоотримано бюджетами внаслідок неповного нарахування орендної плати за землю. Незаконно утримувався за рахунок бюджету літній ринок. Не перебувала на обліку земельна ділянка вартістю 1 млн. 472 тис. грн.
Загалом у районі 35 юридичних та фізичних осіб орендували землі сільськогосподарського призначення з порушеннями чинного законодавства, без відповідних розпоряджень голови райдержадміністрації. Виявлено розбіжності між даними райдержадміністрації, відділу земельних ресурсів, сільських, селищної та міської рад стосовно договорів, площ орендованих земельних ділянок, розміру орендної плати. Деякі власники оздоровчих закладів не сплачували податку за оренду землі. Непрозорі орендні відносини в районі не дали змоги визначити конкретний розмір втрат доходу бюджетів за ревізійний період.
Ще кілька прикладів. Без відповідних програм, які затверджуються сесіями районної ради, безпідставно витрачено більше 45 тис. грн. на заходи соціального спрямування.
КРУ зареєструвало також випадок заниження вартості об'єктів житлового фонду на суму близько півмільйона гривень. Прикро, що та ж Лазурненська селищна рада не проводила роботу з продажу 19 земельних ділянок несільськогосподарського призначення. Тому бюджети недоодержали близько 1 млн. 230 тис. грн. Невже місцева громада не потребує додаткових коштів для вирішення соціальних питань?!
Не краща ситуація у Скадовській міській раді (голова Терехов Ф.С., головний бухгалтер Пастерчук Г.П.). Приміром, ревізорів здивували стосунки мерії з ВАТ “Бригантина”, якій міська влада списала заборгованість на суму майже 56 тис. грн. До того ж, працівники цієї ради отримали понад 14 тис. грн. зайво нарахованої заробітної плати. Місто також переплатило 5,5 тис. грн. за ремонт доріг. У ході ревізії підрядник ЗАТ “Скадовськрайшляхбуд” дану суму відшкодувало. Повернуло 8 тис. грн. і приватне підприємство, яке вкладало тротуарну доріжку набережної і завищило об'єми та вартість виконаних робіт. Міська тендерна комісія не провела відкриті торги, щоб закупити м'ясо для дитячих садків.
Підсумки ревізії повідомлені обласній владі, матеріали передано правоохоронним органам.


Всі статті >>>