Публікації
 

Мерію змусили діяти за законами

Ірина Бартчук,
голова Постійної комісії міської ради з питань законності
Ольга Бутенко,
заступник голови Постійної комісії

Прокуратура і суд захистили Скадовське узбережжя від дерибану. Як пам'ятає читач, 47-а сесія Скадовської міської ради із земельних питань 29 серпня нинішнього року, була, як ніколи, бурхливою – газета “Вгору” розповідала про це у статтях “Горячая земля. Драмы и комедии на Скадовском побережье Херсонщины” та “Гаряча земля-2”.

Нагадаємо суть конфлікту: мер Скадовська Федір Терехов агітував депутатів віддати земельні ділянки та пляжі в приватні руки претендентам, котрі не мали жодних проектів, попередніх узгоджень, замірів і т. п. Більше того, претенденти так і не змогли пояснити депутатам, що конкретно вони зроблять на цій землі, як це виглядатиме та що отримає від цього місцева громада.
Незважаючи на те, що депутати не підтримали цей відвертий “дерибан” узбережжя, мер запропонував на голосування проект рішення про спрощення процедури оформлення документів на оренду землі, який конфліктував із багатьма законами. Мер закликав “пожаліти людей” і полегшити їхні “страждання” від ходіння по інстанціях. У багатьох депутатів склалося враження, що мер просто хоче перебрати на себе контроль за оформленням документації, який законом покладений на землеупорядників. Після довгих палких дебатів сесія заборонила Федору Терехову роздавати землю без обґрунтування і проектів та “спрощувати” процедуру оформлення оренди.
У відповідь міський голова, керуючись не Конституцією й не інтересами міської громади, а, як нам здається, власними амбіціями та бажанням продемонструвати, “хто в домі хазяїн”, видав чергове протизаконне розпорядження про зупинення 3-х позитивних рішень 47 сесії щодо виділення земельних ділянок. Комісія міськради з законності звернулася до прокурора Скадовської прокуратури А.С. Коржа з проханням внести протест. Довго чекати не довелося : 15.09.05р. прокурор – вперше в новітній практиці роботи Скадовської прокуратури – задовольнив прохання депутатів і вніс протест на згадане розпорядження Скадовського міського голови як таке, що суперечить вимогам ст.ст.19 та 144 Конституції України. Прокурор запропонував меру самостійно скасувати своє розпорядження та повідомити про результати розгляду протесту в 10-денний термін після його отримання. Оскільки міський голова не дослухався до пропозицій прокурора, справа дійшла до суду.
14 жовтня 2005 року присутні у судовому засіданні депутати не вірили власним вухам, коли слухали “аргументи” мера та в. о. обов'язки юриста міськвиконкому (який, до речі, не має юридичної освіти, що вже є порушенням законодавства): на їхню думку, прокурор не може бути суб'єктом адміністративного судочинства, а мер – це орган місцевого самоврядування... Дійшло до того, що в ході дебатів в.о.юриста просив прокурора пояснити йому, як розуміти деякі терміни ЗУ “Про місцеве самоврядування”. На нашу думку, було б дуже цікаво озвучити всі ці перли для мешканців Скадовська, щоб вони зрозуміли, кому довірили свою долю і хто керує містом ось уже друге скликання.
Суддя А. В. Орендовський задовольнив позов прокурора і скасував розпорядження мера як незаконне. Це перше подібне рішення суду в Скадовську. Досі мер дуже часто зловживав “вето” на законні рішення сесій міськради, і це сходило йому з рук.
Від редакції. Як нам стало відомо, і в Херсоні обласна прокуратура опротестувала рішення міської ради, яким депутати з подачі мера задарма віддали під забудову фірмі “Гармонія” гектар найціннішої землі на вулиці Суворова. Схоже на те, що після зміни керівництва обласні органи прокуратури почали частіше давати по руках схильним до “дерибанів” чиновникам?


Всі статті >>>