Публікації
 

Депутати відклали затвердження кандидатури Анатолія Іванищука

Олександр Бурмагін

У першому номері цього року газета “Вгору” оголосила акцію для мешканців Херсонщини: “Допоможи депутату обрати суддю”. Газета парламенту “Голос України” 27 грудня опублікувала оголошення про збір документів для затвердження у Верховній Раді безстроково на посаді судді голови Апеляційного суду Херсонської області Анатолія Петровича Іванищука.

Ми просили читачів написати депутатам свою думку: варто, чи ні голосувати за нього. А 12 січня, після двох “святкових” (фактично – не робочих) тижнів, депутати Верховної Ради України вже розглядала його кандидатуру.
Пропонуємо вашій увазі витяги зі стенограми засідання сесії ВРУ під час розгляду кандидатури Анатолія Іванищука (повна версія – на веб-сайті Верховної Ради України www.rada. gov.ua).
Онопенко В.В. (голова Комітету ВРУ з питань правової політики – ред.)
Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги. Комітет з питань правової політики розглянув кандидатури суддів на різні посади…У вас є на руках відповідні постанови. І ми рекомендуємо відповідно до Конституції, Закону про статус суддів обрати на ці посади.
Голова. Шановні колеги! Ми зараз виключаємо поки що прізвища Іванищук Анатолій Петрович і Старовойт Григорій Степанович і ставимо на голосування проект постанови Верховної Ради України про обрання суддів, реєстраційний номер 8690, за винятком двох прізвищ Іванищук і Старовойт. Прошу голосувати... За-286. Рішення прийнято. Іванищук Анатолій Петрович, підійдіть, будь ласка, до мікрофону. І ввімкніть мікрофон Стретовича Володимира Миколайовича, будь ласка.
Стретович В.М. (голова Комітету ВРУ з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю – ред.) Володимир Стретович, партія ХДС, “Наша Україна”.
Шановний Володимир Михайлович! Шановні колеги! Тієї голови апеляційного суду Херсонської області Іванищука на прохання голови комісії тимчасової Мусіяки були предметом розгляду Комітету з питань боротьби з корупції і організованою злочинністю. Зараз ми отримали відповіді з Вищої ради юстиції, з прокуратури про те, що перевірка не закінчена, а скаржники скаржаться на те, що пан Іванищук створив цілу імперію, де обзавів себе потрібними людьми, і фактично керує правосуддям в Херсонській області не з точки зору закону, а з точки зору того, як треба вирішити. В нашому розпорядженні є детальний перелік об’єктів майнових, що належать йому, але, як показала перевірка ради суддів, там члени його сім’ї, а деякі з них вже продані… ми завалені сьогодні листами громадян Херсонської області про те, що Іванищук не може бути суддею… Прошу не підтримувати цю кандидатуру.
Іванищук А.П. Шановні народні депутати! На початку 2006 року однією із фірм Херсонської області, фірма “Біолог”, було написано ряд скарг на мене, особисто на мою сім’ю про матеріальні ніби-то статки, про якусь продажу, про корупційні діяння, але перевіркою, яка проводилася Вищою радою юстиції, Верховним Судом, прокуратурою України, вони всі перевірені, є відповіді, в судовому порядку вони оскаржені, спростовані і газетами, і нами. Тому це було в березні місяці, на сьогоднішній день ніяких скарг немає. Всі вони закриті, комітетом перевірені і тому така ситуація зараз…
Онопенко В.В. Шановні колеги, комітет перепровіряв ці всі скарги, давав доручення Вищій раді юстиції, направляли ці скарги до Ради суддів України, до голів комісії. І ці дані не підтвердилися. Про те, що там є відповідна нерухомість, то одна машина належить тещі Іванищука, а друга…
Іванищук А.П. Немає в тещі ніяких машин, не було ніколи.
Онопенко В.В. Тим більше, і цього немає. І наступне, що одна машина на балансі суду. Тобто, всі ці факти не підтвердилися, в нас інших даних немає… є відповідна заказуха, але це пов’язано з тим, що якась із сторін чи юридична особа, вона не задоволена тим чи іншим рішенням. Ми вважаємо, що це не є підставою для того, щоб не рекомендувати Іваніщука на посаду судді.
Сухий Я.М. Дякую. Ярослав Сухий, Запоріжжя, фракція “Регіони України”.
Шановні колеги, я звертаю увагу голову профільного комітету на відверту угодовську позицію, яку останнім часом цей профільний комітет, якому ми довіряємо і віримо, займає… Ми повинні тут в цьому залі бути фільтром, який не пропустить те, на що потім нарікають наші виборці…
Ткаленко О.С. Олександр Ткаленко, Херсон, фракція Народного Руху України.
Питання таке. Суддя у нас повинен мати максимум довіри громадськості. У мене два запитання до Анатолія Петровича. У Херсоні вже довгий час на суспільну, політичну ситуацію впливають дві резонансні справи. Це по Агропроекту, коли два районні суди взаємовиключаючі рішення приймають, і 90 людей викинуті на вулицю, голодують там до цього часу. І друге питання по магазину “Коламбія”, коли є визначення Верховного Суду України щодо неправомірності продажу цього магазину в центрі міста, і до цього часу суди в Херсоні ігнорують навіть рекомендації Верховного Суду України. Я вважаю, Анатолій Петрович, що суддя має надзвичайно високий статус і повинен мати абсолютну довіру серед населення.
Іванищук А.П. Шановні народні депутати, справа по Агропроекту вона передана за нашим клопотанням в інший суд, вона у нас зараз не розглядається…
Мусіяка В.Л. Шановні колеги, дійсно, до тимчасової спеціальної комісії надійшли матеріали щодо дій судді, які ми направили до Вищої ради юстиції, до Ради суддів України. Ми отримали на них відповідь таку, що в його діях не знайдено якихось протиправних діянь і вони не вбачають можливості його не рекомендувати на цю посаду. Але я маю вас проінформувати про те, що буквально ось 12-го ми отримали нові матеріали, тут кипа різних матеріалів, які надійшли до тимчасової спеціальної комісії, я навіть не встиг це все передати до комітету...
Онопенко В. В. ...Я прошу тоді зняти кандидатуру для вивчення додатково оцих матеріалів комітетом і повернення для голосування вже після додаткової перевірки.
Голова. Шановні колеги, на пропозицію комітету кандидатура Іванищука Анатолія Петровича відкладається, з розгляду знімається до додаткового вивчення всіх обставин комітетом.
Стенографічний звіт друкується за оригіналом з сайту.....

Від редакції.
Газета “Вгору” продовжує акцію “Допоможи депутату обрати суддю”. Ми закликаємо херсонців написати свою думку про суддю Анатолія Іванищука депутатам ВРУ або до газети “Вгору”, а ми обіцяємо передати ваші листи депутатам, щоб вони могли прийняти правильне рішення. Адже від цього залежить, яким буде правосуддя в області.


Всі статті >>>