Публікації
 

Ігри «в демократію»

Наталя Бімбірайте

Інакше, як відвертим цинізмом, важко назвати ті спектаклі, які влаштували минулого тижня міськвиконком та облдержадміністрація під гучною назвою „Громадські слухання”. Ось як це “організувала” міська влада. У вівторок 24 січня вранці в редакцію зателефонували з міськвиконкому й запросили на громадські слухання, призначені на 11.00 того ж дня.

Тема: обговорення проекту міського бюджету на 2006 р. Нагадаю: громадські слухання проводяться для того, щоб члени громади мали можливість обговорити проект бюджету і внести свої пропозиції. Яким чином представники громади (крім депутатів та працівників міськвиконкому) могли дізнатися про слухання? Адже в ЗМІ оголошень не було. Де і яким чином члени громади (і журналісти в тому числі) могли ознайомитися з проектом бюджету, осмислити, сформулювати питання до фахівців і отримати відповіді? Ніде. Єдине, що було відомо широкому загалу з приводу бюджету, так це те, що 27 січня його розглядатимуть на сесії міської ради.
Отож в актовій залі міськвиконкому зібралися в основному працівники міського й районних виконкомів, депутати й кілька журналістів. Виступали чиновники і депутати, дуже хвалили проект бюджету. Уся процедура тривала близько години. Наприкінці міський голова В. Сальдо спитав: „Чи приймає громада проект бюджету?”. Кілька голосів вигукнули: “Приймаємо!”. Мер закликав: надавайте свої пропозиції, пишіть звернення, будемо розглядати. Коли писати, коли розглядати, якщо до сесії лишалося 3 дні?!
І все ж за мірою цинізму у ставленні до громади Борис Сіленков перевершив Володимира Сальдо. Бо якщо міськвиконком надав проект бюджету для вивчення хоча б міським депутатам, (з 16 по 19 січня щодня по 4-5 годин без перерв напружено працювали профільні депутатські комісії), то проект обласного бюджету не змогли добути в облдержадміністрації не лише лідери громадських організацій, але й навіть депутати облради! Через що сесію, яка була призначена на 20 січня і на якій мали цей проект розглядати, відклали. Голова обласної ради Володимир Ходаковський навіть написав листа до Бориса Сіленкова (з 3-го на 2-й поверх „білого дому”) з вимогою надати депутатам необхідні матеріали, але замість матеріалів він отримав лист, у якому заступник голови облдержадміністрації Андрій Граділь повчав, як він повинен правильно організувати сесію.
І попри все це 19 січня обладміністрація провела щось, що одні учасники називають розширеною колегією, інші – громадськими слуханнями.
Напрошується висновок: насправді ні Сіленкова, ні Сальдо думка громади не цікавить, а спектаклі вони влаштовують, щоб можна було заявити потім: це не ми так вирішили, це – громада, у нас і протокол є про громадські слухання... Демократи!


Всі статті >>>