Публікації
 

Іванищук задоволений собою і судами

Наталя Бімбірайте

Після серії звинувачень на адресу голови Апеляційного суду Херсонської області Анатолія Іванищука у ЗМІ, головний суддя області минулого вівторка провів прес-конференцію.

Упродовж 25 хвилин Анатолій Петрович розповідав, що судді при здійсненні правосуддя – незалежні й підкоряються тільки закону, і цитував відповідні статті Конституції й законів України.
Судовою системою області він задоволений: у 2005 році розглянуто 146 547 справ, у місяць на кожного суддю “припадає” 249 справ, при цьому, законними визнано 97,2% рішень, середній показник по Україні – 95-96%.
Згадав і пленарне засідання ВРУ 12 січня, на якому народні депутати Олександр Ткаленко, Володимир Стретович, Віктор Мусіяка висловилися проти затвердження кандидатури Анатолія Іванищука на безстрокове суддівство і навели приклади його нехтування законом. Витяги зі стенограми надруковані у №3 (173) “Вгору” від 19.01.06.
“У листі до редакцій газет Володимир Стретович розголосив відомості, вказані в моїй декларації про доходи (мається на увазі придбання А. Іванищуком 4-кімнатної квартири у Києві в грудні 2004 р. вартістю 432 тис. грн., – авт.)”, – обурився Анатолій Петрович і нагадав, що відповідно до рішення Конституційного суду України забороняється збирання, зберігання... та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, у тому числі й відомості про майновий стан. “Всі доходи членів моєї сім’ї задекларовані. Вони не виникли спонтанно. Статки моєї сім’ї закладалися дуже давно, багаторічною чесною працею моїх батьків. Матеріальних статків, придбаних незаконним шляхом, моя сім’я не має”, – запевнив Анатолій Іванищук і сповістив: більше 20 політичних партій надіслали до ВРУ листи на його підтримку та більше сотні листів з подяками надійшло від громадян Херсонщини, а всі “брудні” публікації оскаржені в суді, визнані неправдивими і спростовані.
На жаль, Анатолій Петрович не зміг назвати жодну з публікацій, визнану судом неправдивою, та жодну партію, яка його підтримує, не навів конкретного прикладу, за що йому пишуть вдячні листи херсонці.
Автор цих рядків встигла задати питання по двох резонансних справах: про майно “Херсонагропроекту” – як могло статися, що в один час по одній справі різні судді винесли протилежні рішення? Та про знищення магазину “Коламбія”: як судді районного й Апеляційного суду визнали право власності на нерухомість без наявності письмової нотаріально посвідченої угоди купівлі-продажу, як того вимагає закон? І чому місцеві суди проігнорували ухвалу про це Верховного суду? Чи покарані судді, які виносили такі рішення?
“А яке відношення я маю до цих справ? – спитав Анатолій Петрович. – Жодної з цих справ я особисто не розглядав, рішень не приймав і не знаю про них”. На наступні питання відповідь була: “Ви за фахом журналіст, а не юрист, як ви можете таке твердити?”. Питання юриста Дениса Костюніна Анатолію Петровичу теж не сподобалися: “Чого ви зводите все до “Коламбії”? На сьогоднішній конференції більше немає питань?”.
Питання були: скільки скарг надійшло в минулому році на суддів і чи поніс хтось із них покарання? Голова Ради суддів у Херсонській області Катерина Закарян повідомила: “Надійшло 45 скарг, порушено чотири дисциплінарні справи. Одна розглянута, інші на розгляді кваліфікаційної комісії загальних судів Запорізького Апеляційного округу”.
P.S. Того ж дня відбулася прес-конференція голови обладміністрації, на якій Борис Сіленков дав дуже негативну оцінку рівню правосуддя в області, про що він неодноразово повідомляв у Генеральну прокуратуру та в профільний комітет Верховної Ради.


Всі статті >>>