Публікації
 

Скандал вийшов за межі України

Наталя Бімбірайте

Минулого тижня до редакції надійшла інформація, що 27 квітня цього року англійська компанія “SONAGOLD LIMITED” звернулася до Генпрокурора України Олександра Медведька, прокуратур Волинської та Херсонської областей та до Фонду держмайна України з проханням притягти до відповідальності шахраїв, через яких компанія зазнала збитків на суму 230 тисяч доларів США.

Ще 25 листопада минулого року компанія “SONAGOLD LIMITED” уклала контракт із ТОВ “Прем’єр-Стиль” (м. Луцьк, співзасновник Олександр Кропива, один із власників контрольного пакету акцій ВАТ “ХБК”) на придбання 109 пневмопрядильних машин. У контракті вказана загальна сума вартості товару – 311 тисяч доларів США – та його місце знаходження: м. Херсон, пл. 50-річчя СРСР, ВАТ “ХБК”, а також зобов’язання ТОВ “Прем’єр-Стиль” поставити машини покупцю.
На запит гендиректора “SONAGOLD LIMITED” Динака Сенгупта до ВАТ “ХБК” Володимир Боєв, підписавшись головою правління комбінату, підтвердив наявність обладнання та вказав заводські номери верстатів. Англійці переказали луцькій фірмі $ 200 тисяч передоплати, але... обладнання не отримали.
Шоковані європейці зажадали повернення грошей, та замість них отримали 24 березня “обіцянку”, що “ТОВ “Прем’єр-Стиль” гарантує повернення компанії “Sonagold Limited” $ 200 тисяч до 29.03.2020 р. Читач, мабуть, вже здогадався, що ні 29-го березня, ні 29-го квітня ніяких грошей покупці не отримали. Що й примусило їх звернутися до українських правоохоронців.
Чи відреагували якось прокуратури усіх рівнів та ФДМУ, поки що невідомо. Але досвід говорить, що на швидку реакцію українських посадовців сподіватися не варто. А якщо згадати, скільки років підряд прокурори й керівники ФДМУ просто заплющують очі на протизаконні витівки “інвестора”, то англійцям можна лише поспівчувати. На ті ж думки наводять і події минулої середи.
У перший робочий день після травневих свят працівники Херсонської обласної прокуратури знову побачили перед вікнами близько 100 текстильників з плакатами: “Черников! Твое бездействие по ХБК – преступно!”, “Черников! Сколько стоит молчание по делу № 500100???”...
Колектив ВАТ “ХБК” вимагає від обласної прокуратури конкретних дій: висунути обвинувачення особам, які через незаконні угоди намагаються “навісити” на ХБК борг у 120 млн. грн. перед ТОВ “Прем’єр-Стиль”; висунути обвинувачення посадовим особам ВАТ “ХБК”, винним у невиплаті зарплатні (О.Солянику, В.Боєву, В.Серебру, О.Озерузі); притягти до відповідальності суддю Т.Пін-тєліну та арбітражного керуючого О.Соляника, які причетні до розорення комбінату; порушити кримінальну справу у зв’язку з продажем пневмопрядильних машин (згідно з угодою від 25.11.2020); ініціювати в інтересах держави розірвання додаткової угоди між Фондом держмайна Украйни та “інвестором”... Через годину пікетувальники зустрілися із заступником облпрокурора Сергієм Поповим, який не сказав нічого, окрім туманного: “Триває розслідування”...

P.S. Черговий раз хочеться запитати: кому ще в цій країні незрозуміло, що так званий інвестор прийшов на ХБК аж ніяк не відроджувати комбінат, а розоряти його? На кого працює Фонд держмайна України під керівництвом товаришки Семенюк? Чиї інтереси захищає? Адже її обіцянки повернути контрольний пакет акцій у власність держави, якщо інвестор не виконуватиме зобов’язань, лишилися пустими словами... А комбінат із грудня 2005 р. “відрізаний” від струму, демонтаж обладнання продовжується, працівників скорочують...
Вже й англійці все зрозуміли і про Олександра Кропиву, і про його “Прем’єр-стиль”. А прокурори і Валентина Семенюк – “не розуміють”. Може, праві робітники ХБК, вважаючи, що ці нібито державні люди – заодно з шахраями й руйнівниками текстильного гіганта? Більше того, їхня поведінка наводить на думки про зраду державних інтересів. І про те, що в країні стався переворот, і владу захопили кримінальні структури. А що можна іще думати, якщо сьогодні інтереси ХБК захищають лише самі робітники та громадські організації?


Всі статті >>>