Публікації
 

Луцьких текстильників не пустили в Херсон

Світлана Смаль, координатор медіа-клубу “Південь”

Минулого тижня до Херсона мали приїхати працівники ВАТ “Луцький шовковий комбінат “Волтекс”: директор, голова профкому та робітники. Їх запросив трудовий колектив та профспілки ВАТ “ХБК”. Зустріч мала відбутися у медіа-клубі “Південь” 19 травня, але не відбулася – луцькі колеги сповістили, що на них чиниться шалений тиск і що машину з делегацією просто не випустили з Луцька.

Колись ВАТ “Луцький шовковий комбінат “Волтекс” було таке саме текстильне підприємство, як ВАТ “ХБК”. У 2002 році компанія “Укрбашнафта” (серед засновників – Олександр Кропива) викупила 24,9% акцій “Волтексу”. “Інвестор” обіцяв вкласти гроші у підприємство і зробити його процвітаючим. Але після кількох сумнівних оборудок усе майно “Волтексу” перейшло у власність новоствореного закритого акціонерного товариства “Волинський шовковий комбінат” (серед засновників – О. Кропива). Нині ВАТ “Волтекс” розорений, з його рахунків безслідно зникли десятки мільйонів гривень, тисячі людей лишилися без роботи, борги з зарплатні складають мільйони, але їх ніхто не повертає... На прес-конференції у березні 2004 р. голова Господарського суду Волинської області Віктор Кравчук сповістив: “Коли підприємство буде визнане банкрутом, заборгованість погаситься на 20-30%”. Газета “Волинь” після прес-конференції зробила висновок: “Те, що можна було вкрасти, – вже вкрадено”. Акції цього підприємства вже нічого не варті, й ніколи акціонери не отримають за них ні копійки.
У 2004 році ЗАТ “Волинський шовковий комбінат” (серед засновників – О.Кропива) викупило контрольний пакет акцій ВАТ “ХБК”, і тепер намагається застосувати на ньому ті самі нищівні схеми, що й на “Волтексі”. Про методи, якими знищував їхнє підприємство так званий “інвестор” за участі О.Кропиви, і збиралися розповісти херсонцям текстильники із Луцька.

Від редакції: Читач пам’ятає – 16 травня голова облради В. Демьохін прилюдно заявив, що до кінця тижня інвестор виплатить працівникам ХБК 600 тис. грн. заборгованості. Але до цих пір ні копійки текстильники не отримали...
“Вгору” все ж вдалося отримати матеріали, які розкривають схеми розорення “Волтексу”, і в наступних випусках ми ознайомимо з ними читачів.


Всі статті >>>