Публікації
 

Оригінали в мантіях

Сергій Кириченко, депутат міської ради

Двадцять військових пенсіонерів оскаржили незаконну постанову Суворовського районного суду м.Херсона, який відмовив їм у перерахуванні військових пенсій.

І ось 06.06.06 Херсонський обласний Апеляційний суд розглянув скарги і... теж відмовив офіцерам. Головний мотив відмови – Постанова № 4 Пленуму Верховного Суду України від 15.04.2020 року, яка всупереч Конституції і законам України твердить: перераховувати розмір пенсій тим, хто багато років тому оформив пенсію, – не можна.
Тим часом Конституція і закони містять норму про те, що в Україні всі люди рівні у своїх правах, і не може бути дискримінації та переваг одних перед іншими. Але члени Пленуму Верховного Суду України видали власний документ, яким примусили одних пенсіонерів жити на жалюгідні копійки, в той час як їхні колеги отримують цілком пристойніпенсії. Хоча й ті, і ті служили однаковий термін в однакових умовах, тільки – у різний час.
Тим часом є інформація, що вже багато судів інших областей України ігнорують постанову № 4 Пленуму Верховного Суду, бо вона протирічить ст. 19 Конституції України, яка зобов’язує суддів керуватися Конституцією та законами України, а не підвідомчими інструкціями. І сьогодні десятки тисяч військових пенсіонерів в Україні вже отримали рішення про перерахунок пенсій.
Але то – в інших областях. А на Херсонщині суди і судді – незвичайні.Наприклад, суддя Анатолій Іванищук вже третій місяць приходить в кабінет голови Херсонського обласного суду, як на роботу, хоча строк його керівних повноважень скінчився ще 20 березня 2006 року. Кажуть, він і судами досі керує. А газети не раз писали про особисту неприязнь А.Іванищука до громадських організацій військових пенсінерів, особливо до керівника однієї з них Миколи Срібного. От і виникають думки: може, ця неприязнь і лягла в основу незаконної ухвали обласного суду про відмову військовим пенсіонерам у їх законних вимогах?
Військові пенсінери вже готують скарги до Верховного Суду України та до Європейського Суду з прав людини. Тим часом громадськість з нетерпінням чекає Указу Президента України про звільнення з посади судді та голови Херсонського обласного Суду А.Іванищука у зв’язку із закінченням строку, на який його було обрано.


Всі статті >>>