Публікації
 

Перші враження депутата

Іван Шульга, заступник голови постійної комісії Скадовської міської ради із земельних питань

Скадовчани, керуючись власною логікою та вигодою, давно поділили умовно місто на райони та встановили ринкову вартість за сотку причорноморської землі.

Запитайте у жителя міста, де найвигідніше купити ділянку, і почуєте: у західній частині міста та у центральній – від вулиць Набережна до Чапаєва і від Колгоспної до Леніна. Тут Вам і заклади відпочинку, центральний пляж, і ринок, і магазини, бари, дитячі майданчики, зелені алеї. Від вул. Набережної до Гагаріна попросять п’ять тисяч доларів за сотку, від вул. Гагаріна і до Чапаєва, включаючи саму вулицю Чапаєва “уместен торг” від п’яти до трьох тисяч зелених, а від Чапаєва і далі – від трьох до тисячі.
Пройдіться по Скадовську, подивіться на дворики і побачите, що у більшості господарів на подвір’ї чи то маленькі, чи то великі будиночки для відпочиваючих. А дехто вже встиг звести і міні-готелі.
Чому я так детально розповідаю про це? Бо щиро пишаюся скадовчанами. Адже у місті, де значна кількість підприємств ледь жевріє, де в основному тільки сезонна робота, більшість сімей трудяться і знаходять, як поповнити сімейний бюджет. А як місцевий чиновник, законом зобов’язаний дбати про наповнення міського бюджету (звідки він, до речі, отримує зарплатню), насправді турбується про скарбницю громади?
Наведу кілька прикладів. Рішенням сесії міської ради колишньому голові райдержадміністрації у центрі міста була виділена земельна ділянка площею у 10 соток “для будівництва та обслуговування житлового будинку з господарськими будівлями”. Земля була виділена безкоштовно. Далі включається проста й усім відома схема: земельна ділянка приватизується (у Скадовську це коштує близько 300 гривень) і продається. Вартість 10 соток землі у центрі міста – від 30 до 50 тисяч доларів... Ось і зважте, що отримав бюджет Скадовської міської ради, і що отримав чиновник (який давно виїхав зі Скадовська) у свою кишеню. І це – далеко не поодинокий випадок.
А нещодавно на розгляд вже нових депутатів все ті ж самі чиновники винесли питання про затвердження земельної документації мешканцю міста Херсона М., який хоче ділянку не де-небудь, а прямо на вул. Набережній! Чим думали чиновники та колишні депутати, надаючи дозвіл про відведення земельної ділянки фактично на вулиці? Про наповнення бюджету? Якби ця ділянка була б виведена із земель загального користування та винесена на конкурс чи аукціон, про це можна було б говорити, але ж ні, її теж хочуть віддати безоплатно!
А чим керувалися чиновники, виносячи на розгляд нових депутатів проект рішення про надання в користування 2,5 га землі на пляжній зоні приватному підприємству? За ринковою ціною за цю землю можна отримати в бюджет більше 5 мільйонів гривень, а чиновники погодилися надати ділянку... за виготовлення проекту забудови східної пляжної зони м. Скадовська. Неважко порахувати, що на кошти від продажу землі на конкурентних засадах можна було б виготовити кілька десятків таких проектів. Може, чиновники не знають, як оцінювати землю в Скадовську? Знають, бо ще в 1993 році Науково-дослідний і проектний інститут м. Києва виконав наукове обґрунтування економіко-містобудівної оцінки території і розмірів платежу за землекористування у м. Скадовську, провів районування та експертну оцінку території Скадовська. А в 2000 р. дочірнє науково-виробниче підприємство “Херсон-ПС” акціонерного товариства “Херсон-Діпромісто” розробило документ: “Грошова оцінка земель м. Скадовська Херсонської області ( в межах існуючої та перспективної забудови )”. Але чиновники роками роздавали землю за безцінь і зараз намагаються схилити до цього новий депутатський корпус. Виникає питання: „за безцінь” – це тільки видимість для громади, а для когось у кишеню йде справжня ціна?
Бо чи можна повірити, щоб чиновник “просто так” помилився, наприклад, при визначенні орендної плати за землю в центрі міста для торгівельного центру більше, ніж у 10 разів?! Нарахував 350 гривень в місяць, а потрібно – 5000 грн. Дуже підозрілі ці “помилки”, і аж занадто їх багато.
Чому простим скадовчанам не надаються для індивідуального будівництва житла земельні ділянки у центрі міста? Чому найцінніші земельні ділянки роздаються варягам? Чому подібні питання виносилися на сесію Скадовської міської ради саме тоді, коли була відсутня третина депутатів і саме тих, що мають економічну, юридичну освіту, технічну освіту? Чому до цього часу чиновники не віднайшли коштів на розробку проекту курорту Скадовська? Адже можливостей, як видно із вищенаведеного, достатньо, щоб Скадовськ став курортом і процвітав. Ці мої запитання – до колишнього міського голови Федора Терехова та чиновників виконкому міської ради, які, до речі, й досі залишаються всі на своїх місцях. Хоча ці запитання давно вже повинні були задати їм правоохоронні та контролюючі органи.


Всі статті >>>