Публікації
 

Мер і К° знову одурили херсонців

Наталя Мельникова

Володимир Сальдо і К° ще минулої осені віддали в оренду квартал на вулиці Суворова, а тепер серце Херсона збираються перетворити на базар. Торік ТОВ “Гармонія” намірилося збудувати біля сходів до драмтеатру 2 торгівельних центри, які повністю закриють вид із Суворова на театр і які викликали шок в архітекторів.

Тоді городяни виходили протестувати, але депутати на сесії дали згоду фірмі “на розробку проектів землеустрою для відведення в оренду одного гектара землі”. Прибічники будівництва торгівельних центрів (серед них і мер ) палко запевняли, що таке формулювання – “згода на розробку проектів землеустрою” – нікого ні до чого не зобов’язує. Мовляв, нехай люди документи збирають, а там видно буде, ми ж їм землю іще не відводимо...
А минулого вівторока на громадських слуханнях, які організувала фірма ТОВ “Гармонія-ЛТД”, директор фірми продемонстрував на вимогу журналістів договір оренди, укладений з міськрадою іще 6 вересня минулого року! Дві зелені зони навпроти театру (майже гектар ) віддані на 5 років фірмі за сміховинну ціну – 12,5 тис. грн. на рік!
Проект майбутнього торгівельно-розважального центру розробляла фірма, яку очолює дружина головного архітектора Херсона Григорія Ходіна. У проекті передбачено звести дві чотириповерхівки: на першому й другому поверхах – кафе, магазини, боулінг чи дискотека, на 3 і 4-му – офіси, а під землею – парковки.
Директор “Гармонії-ЛТД” Станіслав Кручер обіцяє майже “манну небесну”: прокладання газопроводу й кабелів, повну шумоізоляцію (щоб дискотеки не було чутно), десь знайдуть місце для аптеки та центру православної літератури. Фундамент обіцяють зробити монолітним, аби не пошкодити сусідні будинки при вбиванні паль. Збудувати це збираються за 2,5 роки і 50 млн. грн., яких поки немає, як сказав пан Кручер: “Шукатимемо поступово”. Повірити в усе це складно, бо той, хто вже раз обвів кругом пальця громаду, легко зробить це знову – адже пан Кручер прекрасно знає, що міська влада не мала права віддавати ділянку в історичному центрі під таку забудову без громадських слухань. Очевидно, намагаючись надати афері хоча б видимість законності, ТОВ “Гармонія-ЛТД” вирішило після всього скликати “громадські слухання” (для чого, якщо вже усе вирішено?). І ось у вівторок у залі готелю “Фрегат” зібралося... “аж” 55 людей.
Тих, хто намагався розібратися в ситуації й ставив прямі питання, було не більше 20-ти. Решта скидалася на недбало підготовану “масовку”. Представників влади, які мали б провести слухання ще до того, як вирішити роздавати найкращі землі міста за безцінь, організатори... не запросили. Зрештою із тих 34 людей, що лишилися в залі “Фрегату” до моменту голосування, 29 підняли руки за будівництво. В основному то були молоді хлопці, дехто з них не виглядав і на 18 років. Якби пан Кручер і К завдали собі клопоту прочитати Статут Херсона, вони б знали, що громадські слухання в нашому місті має право скликати лише міська влада. А те, що вони ініціювали, не має жодних законних наслідків.


Всі статті >>>