Публікації
 

Дивна забудькуватість правоохоронців

Світлана Смаль

Журналісти знають: добути в прокуратурі інформацію – справа нелегка. І раптом навесні нинішнього року інформагенція “Контекст-Причорномор’я” розповсюдила повідомлення: в обласному госпіталі учасників Великої Вітчизняної війни виявлено нецільове використання 265,1 тис. гривень бюджетних коштів! І 5 квітня 2006р. за цим фактом навіть порушена кримінальна справа.

Кореспондент “Контекст-Причорномор’я” посилався на прес-секретаря прокурора області Федора Самойленка та начальника УБЕЗ УМВС України в Херсонській області Ігоря Калніболотського, які й надали інформацію: кошти, виділені на закупівлю медикаментів та перев’язного матеріалу, керівництво госпіталю використало на оплату послуг зв’язку, обслуговування автомобіля, ремонт приміщення госпіталю тощо. Херсонські ЗМІ “новину” надрукували в газетах, розповіли по радіо й телебаченню.
От тільки і Федір Самойленко, й Ігор Калніболотський забули сповістити, що ця “новина” – з “бородою”, бо порушення в госпіталі правоохоронці виявили іще... 4 роки тому – у 2002 році! Дивна забудькуватість як на професіоналів, та ще й синхронна... Ще більш дивно, що одночасно працівникам прокуратури й УБЕЗу спало на думку витягти на світ божий саме цю давню справу, порушити по ній кримінальну справу й повідомити про неї журналістам – адже згідно з архівними документами, у 2003р. прокуратура відмовила у порушенні кримінальної справи відносно службових осіб госпіталю за відсутністю у їхніх діях складу злочину.
Відтоді керівництво в госпіталі вже двічі змінилося. Теперішній начальник, депутат обласної ради Валерій Тимошенко досі не може знайти пояснення такого удару по його репутації:
– Через це повідомлення і колектив госпіталю, і люди, які голосували за мене на виборах до обласної ради, вирішили, що я – нечесна й непорядна людина, обманув стареньких ветеранів, довіру виборців! Якби міліція і прокуратура повідомили, коли сталося нецільове використання коштів – ні в кого не виникло б жодних запитань! А так мені й донині доводиться пояснювати, що це – прикра помилка, й ті публікації – не про мене.
Та чи справді помилка? Надто вже схема, застосована прокуратурою й УБЕЗом, нагадує старі методи тиску з арсеналу колишньої влади. І порушення кримінальної справи, і публікації в ЗМІ сталися якраз напередодні виборів голови обласної ради. Може, в такий спосіб депутату Валерію Тимошенку хотіли “підказати”, як йому слід голосувати? І що із ним можуть зробити, якщо він вестиметься “неправильно”? А той, хто знав, як “правильно”, використав для залякування депутата працівників прокуратури та міліції? І, як не раз траплялося, вони знову охоче використалися?
Щоб не губитися у здогадах, автор цих рядків запитала у прес-секретаря прокурора області Федора Самойленка, чому так сталося? Він розповів, що дата правопорушення йому не була відома, адже фабули кримінальної справи він не бачив. Із кореспондентом “Контекст-Причорномор’я” говорили про факт порушення справи, про дату ніхто не запитував.
До Ігоря Анатолійовича Калніболотського, на жаль, додзвонитися не вдалося. Але редакція дуже сподівається на коментар і готова отримати його у зручний для Ігоря Анатолійовича час.


Всі статті >>>