Публікації
 

У якій державі Херсон?

Марія Войтович

Поки у східних областях точаться дебати, відділятися їм від України, чи ні, Херсон вже давно тишком-нишком відділився. Із чого це видно? Та хоча б із того, скільки державних законів тут не виконується. А якщо в місті не діють закони держави, то за якими ознаками воно може вважатися територією цієї держави?

Наприклад, є в Україні Закон “Про соціальні послуги” та Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги”. Там сказано, що люди, які доглядають інвалідів, мають отримувати компенсаційні виплати (гарантовані ще й Конституцією України). Кожен, хто доглядав коли-небудь хвору людину, розуміє, скільки сил і коштів потрібно для цього. І ось із 2004 року в України, і навіть у п’яти районах Херсонщини – Білозерському, Генічеському, Верхньорогачицькому, Нижньосірогозькому та Іванівському доглядачам хворих їхні законні компенсації виплачуються. А от у Херсоні ось уже 2 роки влада не може наважитися виконати вимоги законодавства.
До громадської приймальні Фонду милосердя та здоров’я звернулася мешканка м. Херсона Олександра Г., яка з травня 2005 року перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Дніпровського райвиконкому як особа, що надає соціальні послуги, і має одержувати компенсацію. Але – не одержує. Вона вже не раз писала заяви до управління соціальної політики виконавчого комітету Херсонської міськради, до Головного управління праці та соціального захисту населення, до прокурора Дніпровського району м. Херсона – жодних результатів. Як пояснюють чиновники, міське і обласне управління, що займаються соціальними питаннями, ніяк не домовляться, з яких джерел мають виплачуватися компенсації. А поки вони “домовляються” (2 роки!), десятки людей у м. Херсоні, що доглядають інвалідів, ледве зводять кінці з кінцями, бо не можуть покинути хворих і піти заробляти собі на прожиття.
Врешті-решт херсонкапоскаржилася Президентові України Віктору Ющенку. Очевидно, Президент зажадав пояснень, бо після цього заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення ХОДА Ольга Князєва скликала нараду, де були присутні начальник головного управління праці та соціальної політики виконкому Херсонської міської Ради Олена Рузгіс, начальник відділу фінансів соціального захисту населення облфінуправління Наталія Теренко, фахівці обласного центру з нарахування пенсії та допомоги, представники громадськості. Нарада тривала більше години і... закінчилася нічим. Із чого напрошується висновок, що місцевим чиновникам закони України – не закони і Президент – не Президент. Виникає питання: за законами якої держави ми живемо?


Всі статті >>>