Публікації
 

Семенюк втратила довіру до «інвестора»

Марина Бєлушкіна

Нарешті, сталося: Фонд держмайна “прозрів” і “раптом” побачив, що так званий “інвестор” і власник 51,7% акцій ВАТ “Херсонський бавовняний комбінат” не виконує інвестиційні зобов’язання.

Власне, “інвестор” – ЗАТ “Волинський шовковий комбінат” – не виконував обіцяне й раніше, але Олександр Кропива так слізно й “переконливо” випрошував у голови ФДМУ Валентини Семенюк додаткові угоди, відстрочки, таким проникливим голосом клявся виконати все обіцяне (розвивати комбінат і вчасно платити робітникам зарплатню), що вона просто не могла йому не вірити. І ні заперечення облдержадміністрації (з цифрами й фактами!), ні протести профспілок, ні масові акції напівголодних робітників комбінату, які вимагали повернути комбінат у власність держави (поки є що повертати!) не похитнули її віри.
І ось 17 липня ІА “Контекст-Причорномор’я” сповістило: Фонд держмайна виявив, що заборгованість по зарплатні за квітень-травень на комбінаті складає 1,2 млн. грн. (це при тому, що в травні голова обласної ради Володимир Демьохін запевняв робітників ХБК: він сам особисто впливатиме на Олександра Кропиву, щоб той платив зарплатню вчасно). Прозрівши, ФДМУ на чолі з товаришкою Семенюк сповістило, що подасть у суд на “інвестора” й таки вимагатиме, щоб той повернув контрольний пакет акцій.
Тим часом глава обласної держадміністрації Борис Сіленков (очевидно, не надто надіючись на Фонд держмайна й товаришку Семенюк) доручив своєму заступнику Андрію Граділю підготувати лист до прокуратури з проханням порушити кримінальну справу проти керівництва ХБК, яке вперто не хоче виплачувати борги по зарплатні. Цікаво, чи “прозріють” хоч тепер прокурори, на очах яких комбінат розтягають по частинах? Чи й далі будуть вдавати, що “нічого такого” на ХБК не відбувається?


Всі статті >>>