Публікації
 

Арбітражних керуючих позбавлять ліцензій

Наталя Мельникова

Обласна держадміністрація не задоволена діяльністю арбітражних керуючих на Херсонщині: цей бізнес робиться не на правових засадах, а всупереч їм. Якщо держава володіє більше, ніж 25% акцій підприємства-боржника, то вона зобов’язана контролювати, як працюють люди, призначені розпоряджатись майном збанкрутілого підприємства, ліквідовувати його або ж виводити з розрухи.

Ця норма закріплена в Законі “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Там чітко записано, що держорган з питань банкрутства (Держдепартамент з питань банкрутства, підпорядкований Мінекономіки) має пропонувати господарському суду кандидатури арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) та ліцензує діяльність фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, які працюють як арбітражні керуючі.
У нашій області жоден із призначених судом арбітражних керуючих на підприємства з державною часткою більше 25% не проходив процедури погодження з департаментом з питань банкрутства. Заступник губернатора Андрій Граділь каже: “Взагалі-то кандидатури арбітражних керуючих повинні були б погоджувати й облдержадміністрація, бо ми тут – представники влади, і відповідаємо за проблеми з ХБК та іншими підприємствами, але ж нас ніхто не запитує про професійні здібності, порядність цих кандидатур, та чи відповідає їх діяльність вимогам законів. А ці люди самі ходять і лобіюють свої інтереси. Я не думаю, що когось призначили, подивившись на список таких фахівців, складений в алфавітному порядку. Це ж зрозуміло, що вони обирають, де більше зможуть заробити, і всіма методами добиваються призначення на це місце”.
Цього тижня Борис Сіленков відправив до Держдепартаменту з питань банкрутства листа з проханням анулювати ліцензії п’яти арбітражних керуючих, яких призначили працювати на ВАТ “Рибоконсервний завод” у Генічеську, ВАТ “Облагропостач”, ВАТ “ХБК” і ВАТ “Видавництво “Наддніпрянська правда” та ДП ДАК “Хліб України”, “Партизанський елеватор”.


Всі статті >>>