Публікації
 

Спокусливі картинки Манхеттена

Наталя Мельникова

На черговій сесії міської ради депутати пережили шок... Підприємець, який подав заявку на виділення ділянки землі в центрі міста для будівництва торгового комплексу, за словами голови земельної комісії В’ячеслава Сіганевича, замість передпроектної документації представив... фото будинка в Манхеттені, “вмонтованого” у план кварталу на розі вул. Рози Люксембург та Миколаївського шосе.

І цього разу про землю депутати говорили довго й голосно. Багатьом підприємцям, навіть тим, хто вже мав погоджену передпроектну документацію, відмовили у наданні землі в оренду. Так, ТОВ “Капітал-Буд” заявило, що хоче зводити торговий комплекс із групою житлових будинків на 43-х сотках землі на розі вул. Рози Люксембург та Миколаївського шосе. Однак фірмі відмовили у погодженні місця розташування об’єктів. Як пояснив В’ячеслав Сіганевич, передпроектних пропозицій ТОВ не надало, а зробило картинку: “Ми побачили ситуаційний план, на який накладене фото будинка в Манхеттені. По картинках землю відводити не можна.” Депутат Дмитро Больбот, що очолював земельну комісію минулого скликання, заявив, що “ця так звана картинка” була затверджена на містобудівній раді. На що В’ячеслав Сіганевич відповів: “Я сам не знаю, як цей малюнок міг пройти містобудівну раду. Його підписував пан Ходін. Як він може підписувати таке, коли він вважається спеціалістом і займає посаду головного архітектора? Я б таких спеціалістів не тримав на роботі... І добре, що його сьогодні нема в залі, бо я б йому розповів, що таке передпроектні рішення.”
Як повідомили у центрі громадських зв’язків міськвиконкому, головний архітектор міста Григорій Ходін перебуває у відпустці. Але деякі депутати говорять, що заяву про звільнення пан Ходін уже написав.
“Загальмували” депутати і широко розрекламований мером та архітектором Григорієм Ходіним житловий комплекс “Корабел-2”. На 25 гектарах землі на Острові київська корпорація “Столиця” мала намір будувати житло підвищеної комфортності. Колишній заступник міського голови, тепер депутат міськради Олег Білоглазов стверджує, що саме “Столиця” виграла конкурс на кращий проект забудови тієї території. В’ячеслав Сіганевич спростував цю заяву: по-перше, конкурсу на забудову, за його словами, не було, а був конкурс із зовсім іншим формулюванням. По-друге, у “Столиці” знову-таки немає передпроектного рішення, є тільки генплан, що передбачає, просто кажучи, який об’єкт де буде розташований. Але характеристик, який саме буде, приміром, дитячий садок чи будинок, немає. По-третє, в умовах, на яких місто збиралося надати право “Столиці” будувати мікрорайон, було записано, що 12,5% збудованого житла перейде у власність територіальної громади, а в нових паперах, які знайшла земельна комісія, це число вже зменшилось до 5%, а решту “Столиця” обіцяла передати місту у вигляді доріг, тротуарів та всього, що вона і так повинна віддати Херсону. Це не влаштовує земельну комісію і депутатів. Щоправда, відмова на цій сесії не означає, що мікрорайон “Корабел-2” не будуватимуть. Депутати сповістили, що підприємці хоч завтра можуть подавати свої пропозиції у міськвиконком...
Чому підприємці не завдають собі клопоту оформити документи, як слід, а намагаються отримати землю “під картинки”? Як пояснюють деякі депутати, це буває тоді,коли підприємець не збирається будувати те, що обіцяє, а землю хоче отримати, щоб потім вигідно перепродати, – для чого йому витрачатися на виготовлення дорогої документації? У кулуарах міськради говорять, що в останній рік перед виборами-2006 “під картинки” були роздані найкращі ділянки в місті...
ТОВ “Паромщик”, яке вже кілька років поспіль перевозить ботами дачників на Дніпрі, не отримало дозволу продовжувати свою діяльність. Їм заборонили “розміщувати причальні споруди” на вулиці 3-й Придніпровській та Проточному провулку через те, що вони не відповідають жодним технічним вимогам і користуватися ними небезпечно. Ще депутати минулого скликання ставили паромщикам умову – полагодити причали, але ті й вухом не повели.
Практично без проблем отримали в оренду землю лише релігійні організації. Церкві “Велике доручення” надали в оренду на 5 років 0,31 га землі на вул. Перекопській, 6 для облаштування там молодіжного християнського центру дозвілля й відпочинку, причому, територію цю вилучили із земель постійного користування обласної організації фізкультурно-спортивного товариства “Динамо”. На один рік парафія Пресвятого серця Ісуса Христа релігійної громади римсько-католицької церкви отримала 0,13 га по вул. Суворова, 40.


Всі статті >>>