Публікації
 

Як протидіяти змові політиків та олігархів

Світлана Смаль

31-го серпня у Херсонському медіа-клубі “Південь” відбулася прес-конференція лідерів громадських організацій області, на якій проголошено створення Громадянського форуму України. Водночас такі прес-конференції відбулися у Києві, Луганську, Львові, Чернігові, Харкові, Сумах, Донецьку та в інших містах. “У Верховній Раді представлені не політичні партії, а групи з обслуговування олігархічних чи інших корпоративних інтересів.

Відсутність контролю громадян за політиками стимулює їх безвідповідальність”, – так ініціатори Громадянського форуму пояснюють причини, що спонукали їх об’єднатися. Вони вважають “Універсал” остаточною зрадою політиками усіх цінностей, за які у 2004 р. проголосувала більшість українців. Доля української демократії має перейти з рук політиків до рук громадян, – переконані громадські лідери. У розробленій ними Декларації форуму проголошені найважливіші принципи громадянського суспільства: верховенство права, незалежна судова влада, участь громадян у прийнятті рішень, ефективний громадський контроль за діями влади, дотримання прав людини. Громадянський форум утворює надійну систему комунікації між різними мережами та організаціями України, що починають діяти спільно. Положення про форум не передбачає участі в ньому політичних партій чи політиків, а лише громадських організацій, відомих діячів науки, культури, просто активних громадян. Основне завдання форуму ініціатори бачать у тому, щоб виявляти найбільш кричущі “ляпи” політиків в областях і протистояти їм, а також гуртом добиватися вирішення регіональних проблем. Вже є перший приклад: понад 40 громадських організацій із Сум виступили проти призначення Миколи Плеханова начальником управління з питань діяльності органів юстиції та правоохоронних органів Секретаріату Кабміну. Микола Плеханов працював начальником УМВС на Сумщині в той час, коли сумські студенти протестували проти об’єднання університетів. Дії, які тоді чинили працівники міліції проти студентів – протизаконні. Громадськість Сум звернулася за допомогою до Громадянського форуму, і він зібрав сотні підписів під зверненням до Президента, Прем’єр-міністра з вимогою: не призначати Миколу Плеханова в Секретаріат Кабміну.
На сьогодні до Громадянського форуму України вже увійшло 36 лідерів громадських організацій з різних областей. У Херсоні ініціаторами створення форуму виступили А.Тютюнник, Н.Бімбірайте (обласний Фонд милосердя та здоров’я), Д.Бєлий (ХОО “Комітет виборців України”) та Оксана Агаркова (обласний Центр “Успішна жінка”).


Всі статті >>>