Публікації
 

Справа про «вимиті» мільйони

Наталя Мельникова

Голова обласної ради Володимир Демьохін оголошений у розшук? У цю суботу в прямому ефірі “5-го каналу” народний депутат Володимир Стретович сповістив шокуючу для херсонців новину: прокуратура Полтавської області розшукує голову Херсонської обласної ради Володимира Демьохіна!

Народний депутат показав лист заступника генпрокурора Ріната Кузьміна, у якому повідомляється: Генеральна прокуратура України скасувала свою попередню постанову про зупинення досудового слідства, а також доручила прокурору Полтавщини ретельно вивчити кримінальну справу, порушену за кількома статтями Кримінального кодексу стосовно колишнього першого заступника голови правління ЗАТ “Укртатнафта” Володимира Демьохіна. Його звинувачували у “вимиванні” активів “Укртатнафти” й спрямуванні коштів на рахунки фірм, де він був засновником. Зокрема, від операцій з продажу нафти корпорації “Seagroup International Inc” (США) тодішній керівник ЗАТ “Укртатнафта” Володимир Матицин та його перший заступник Володимир Демьохін завдали ЗАТ фінансових збитків на суму 11,9 мільйонів гривень. Про це 16 грудня 2002 року у постанові про притягнення до кримінальної відповідальності написав старший слідчий прокуратури Полтавської області В. Юзефович (газета “Наша Україна” №27(58) від 22 вересня 2006 року). Отже, в 2002 році Володимиру Демьохіну інкримінували 3 статті: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; зловживання владою або службовим становищем; перевищення влади або службових повноважень. Разом ці три статті можуть “потягти” на покарання від 5-ти до 12-ти років із позбавленням права обіймати керівні посади. За інформацією заступника генпрокурора Ріната Кузьміна, провадження у справі за обвинуваченням пана Матицина було закрито ще 3 грудня 2004 року. А з пана Демьохіна звинувачень не знімали.
Цікаво, чому прокуратура досі “не знайшла” Володимира Демьохіна? Адже він не ховається, а навпаки, увесь час “світиться” в пресі й на телебаченні, регулярно проводить сесії та інші засідання в обласній раді...
Народний депутат Володимир Стретович заявив по телебаченню: “…В моїй робочій папці в один день два документи виявилось – лист голови Херсонської обласної ради Демьохіна про співпрацю з комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності і відповідь Генеральної прокуратури за підписом Рената Кузьміна, де він зазначає, що в кримінальній справі, порушеній стосовно колишнього першого заступника правління ЗАТ “Укртатнафта” Демьохіна прокуратурою Полтавської області слідство припинено у зв’язку з розшуком його на підставі статті 206. Шановні телеглядачі, ви розумієте? Тут голова обласної ради сьогодні Демьохін в Херсоні, а його прокуратура розшукує, офіційно повідомляє заступник генерального прокурора. То що, можна шукати правди в цій країні?”
Володимир Демьохін, коментуючи повідомлення генпрокуратури, сказав, що проти нього не порушували кримінальні справи. А справа, про яку йдеться, була порушена за факти несплати податків, і вже давно закрита. Цікаво, хто говорить неправду – заступник генпрокурора Рінат Кузьмін чи Володимир Демьохін?


Всі статті >>>