Публікації
 

«Інвестор» ріже верстати?

Наталя Бімбірайте

Як ми уже повідомляли, два тижні тому працівники Херсонського УБОЗу затримали КамАЗ, завантажений порізаним обладнанням з ВАТ “ХБК”. Прокуратура порушила з цього приводу кримінальну справу, слідчий наклав арешт на увесь порізаний метал ХБК – і той, що затримали убозівці, і той, який є на території комбінату. Чому керівництво ХБК ріже обладнання й вивозить метал?

Голова правління ВАТ “ХБК” Анатолій Гамбарян пояснив в одній із газет, що гроші підуть “на обновление производственных мощностей”. Голова облдержадміністрації Борис Сіленков з таким “інвестуванням” не згоден:
“Ми бачимо, що у інвестора ХБК... власних фінансових ресурсів немає. Але по процедурі він повинен саме за рахунок власних ресурсів виконувати інвестзобов’язання, оздоровлювати комбінат і т.д. А він хоче за рахунок активів ХБК, за рахунок металу комбінату виконувати якісь там зобов’язання.
І треба негайно приймати рішення по погашенню зарплати. Бо скоро вже й Новий рік, а я не знаю, що скажу тисячам текстильниць перед святом. І про це я доповідав на засіданні Фонду Держмайна. Бо як зупинили цю автівку з металом, минуло 10 днів, але жодних інвестиційних фінансових потоків на комбінаті немає. Зарплатня гаситься тільки через виконавчу службу за рішеннями суду. До речі, це один із механізмів, який я зараз тримаю на контролі, і кажу профспілкам: готуйте й інших людей у суди, подавайте позови, бо це є реальний.
Більш того, пан Кропива (представник інвестора – ЗАТ “ВШК” – авт.) сьогодні (05.12.06. – авт.) сподівався отримати у вищому Господарському суді рішення, яким призупиняється процедура банкрутства, і тоді він стає повновладним господарем усіх активів ХБК. Суд рішення не виніс. Але у кроках інвестора я бачу одне: відтягти знову час і всі активи забрати під себе. А людей залишити без зарплати. Його не цікавить виробництво...”


Всі статті >>>