Публікації
 

Прокуратура – проти приватного аеропорту

Наталя Мельникова

Рівно рік тому – у грудні 2005-го – Херсонська обласна рада своїм рішенням ліквідувала комунальний аеропорт і створила ТОВ “Аеропорт “Херсон”. А ось тепер обласна прокуратура запротестувала. Як відзначив у документі заступник обласного прокурора Сергій Попов, одразу кілька порушень законодавства змушують правоохоронців вимагати від депутатів скасувати рішення ради попереднього скликання.

Передбачалося, що відновлювати роботу аеропорту будуть через створення спільного підприємства з київським концерном “Титан”. На ділі ж рішенням сесії утворили ТОВ з часткою облради 50% – це, на думку прокурора, обмежило роль власника комунального підприємства в управлінні майном територіальної громади.
Та де там говорити про управління! Більше 10% майна від такого “перетворення” КП на приватне херсонці просто втратили. Прокуратура вважає, що внеском громади у нове підприємство мав бути цілісний майновий комплекс. Приватне підприємство “Рада аудит” для цього провело інвентаризацію майна комунального аеропорту. Проте, як виявила прокуратура, до статутного фонду ТОВ “Аеропорт “Херсон” чомусь не увійшло більше тисячі одиниць майна, яке, до речі, є власністю громади. “Загубилося”?
Водночас прокуратура засумнівалася і в сумі оцінки майна, що її проводила приватна фірма “Експрес-оцінка”. За рецензією експертної ради Українського товариства оцінювачів, та оцінка “є неякісною, не відповідає вимогам нормативно-правових актів і не може бути використана”. Деякі витяги із оцінки депутат облради, член комісії з комунальної власності Ігор Дроговоз наводив на пленарному засіданні чергової сесії. Нагадаю: будівлю аеровокзалу в Херсоні оцінили у 851 тисячу гривень, злітну смугу – в 462. Це дуже мало, вважає депутат. Він також дивується, чому в акті оцінки майна відсутні об’єкти електрифікації, водопостачання й каналізації. Незрозумілою йому видається і швидкість, з якою провели всю процедуру оцінки й передачі майна, а також те, що жодного представника обласної влади у ліквідаційну комісію ОКП “Аеропорт “Херсон” не запросили.
За інформацією прокуратури, борги комунального аеропорту не погашені й дотепер: з зарплатні – 97 тисяч гривень, до Пенсійного фонду – 34, ДПІ – 200 тисяч гривень. Хоча більшу частину зарплатні робітникам таки виплатили, бо раніше борг їм сягав 600 тисяч, а загальна кредиторська заборгованість – 2 мільйони гривень.
Дія рішення обласної ради зараз зупинена. Депутатам лишилося тепер виконати формальність – розглянути протест і вирішити, чи приймати його, чи відхилити.
Губернатор Борис Сіленков теж здивувався, але не оцінкою майна, а самим протестом прокуратури. Він щойно повернувся із зустрічі з Прем`єр-міністром Віктором Януковичем, де переконував керівника Уряду пришвидшити надання нашому аеропорту статусу міжнародного. Борис Сіленков не розуміє, чому прокуратура на його звернення наприкінці 2005 року дала відповідь, що порушень законодавства із ліквідацією аеропорту немає, а зараз надає протест із тими ж самими зауваженнями, що були в нього тоді.


Всі статті >>>