Публікації
 

Чому Сіленков заговорив як Демьохін?

Алла Тютюнник, Наталя Мельникова

Ось ви мені поясніть, всі правоохоронні органи... Що, вам дали якусь команду, і ви погоджуєтесь із тим, що комбінат вирізається?… Хоч будьте в цьому відвертими, скажіть: “Да! Ми не будемо нічого робити, нехай ріжуть, може, і нам на якийсь кусок відпаде”… (Із виступу глави облдержадміністрації Бориса Сіленкова 5 жовтня 2006 р. на нараді з представниками СБУ, УМВС, прокуратури про справи на ХБК. Газета “Вгору”, 12.10.06)

Минулого вівторка на ХБК очікували приїзду голови облдержадміністрації Бориса Сіленкова. Начальник економічної безпеки Олександр Землянський (він чомусь назвався Непомнящим) підійшов до представників ЗМІ й заявив, що на територію пропустять тільки обласне телебачення. Коли приїхав Борис Віталійович, одна з авторів статті запитала: його зустріч з колективом буде в таємному режимі? Губернатор запевнив: жодних таємниць немає! Але щойно ми пройшли прохідну, голова правління ХБК Анатолій Гамбарян дав наказ своїм людям “нє пущать” – і губернатор не заперечив, він пішов по цехах тільки з журналістами “Скіфії”...
Після того текстильників і журналістів запросили в залу. “Хочу всім повідомити, що до пуску комбінату залишилось 27 робочих днів. 15 травня перша черга буде запущена!” – заявив голова правління ВАТ “ХБК” Анатолій Гамбарян (за підрахунками автора, до 15 травня лишалося 56 днів).
Борис Віталійович виступав як “друг і партнер ХБК” (за виразом пана Гамбаряна). Він сказав: “Я приємно здивований концентрацією виробництва на першій фабриці”. Текстильники злякано вклякли: адже вони безліч разів писали “другові”, що під виглядом “концентрації виробництва” верстати вирізають і вивозять ночами...
Губернатор продовжив: “Там працюватиме півтори тисячі людей (всього на комбінаті зараз лишилося 2200 робітників – авт.)”. Тим, хто досі надіється на відновлення роботи комбінату зі штатом 10-15 тисяч, він порадив стати реалістами і зважити на те, що “нові технології не потребують великої кількості робочих рук”. Здивування в залі наростало: де він побачив на комбінаті “нові технології”?! (До речі, на текстильному комбінаті “Тіротекс” в Тирасполі досі працює 6100 людей, вони випускають в рік 70 млн. м. тканини – на обладнанні, старішому за те, що порізали на нашому ХБК. А ще випускають 33 млн. м. готового одягу. 90% продукції там іде на експорт www.tirotex.com).
Губернатор пообіцяв, що допоможе ХБК вийти із фінансової кризи. Як? Він “намагатиметься не допустити подальшого втягування підприємства в судові процеси – щоб податкова та пенсійний фонд не вимагали негайно сплатити їм заборговані гроші”. (Згадалося: торік у травні голова облради, він же голова наглядової ради ВАТ “ХБК” Володимир Демьохін, обіцяв особисто через Раду суддів шукати можливості вплинути на суди, аби вони не заважали “інвестору”).
…А потім підвелася проста ткаля Катерина Стебельська і крізь сльози сказала Борису Сіленкову: “Наш комбінат відроджують чи вирізають? Вирізали красильний цех, який, кажуть, не працював із 76 року. А ми тільки в 2005 році фарбували в ньому пряжу й робили рушники! Вирізали, продали, віддали гроші нам на зарплату, а далі на чому ми собі будемо заробляти? Щойно вам показали 4 станки, які трошки постукали, зараз вони вже не стукають. 5 шпульок принесли, щоб цей станок запрацював... Після того, як обладнання перенесли на нове місце, воно робить брак, який не виправиш. Кому вигідна така концентрація?”. Відповіді вона не отримала.
Щойно губернатор пішов із залу, пан Гамбарян жорстко сказав робітникам: “Хочете – працюйте, не хочете – заяву і – нема проблем! Я не буду вас слухати! І хоч як би ви кричали, що я знищую, ви знаєте, це – брехня!”... Що ж примусило Бориса Сіленкова заговорити словами Володимира Демьохіна? У коридорах місцевої влади кажуть – страх втратити крісло. Через тиждень – сесія облради, і нібито Володимир Демьохін, нарешті, переконав більшість депутатів висловити недовіру голові облдержадміністрації. І нібито, дізнавшись про це, Сіленков почав в усьому погоджуватися з Демьохіним і навіть говорити його словами...
У зв’язку з цим хочеться нагадати Борису Сіленкову його ж слова на тій жовтневій нараді з представниками СБУ, УМВС, прокуратури: “...І ми так з вами, спрощено, кожен день продовжуємо жити і дозволяємо своєю бездіяльністю далі створювати умови, щоб хтось встиг покласти собі в карман… І може, він поїде за межі України через певний час і буде сидіти десь на Канарах і сміятись над тим, що на Херсонщині він всіх купив чи надурив… так він буде вважати. Але він поїде, а ці 2 700 людей залишаться у нас з вами…”.


Всі статті >>>