Публікації
 

«Охоронці» діяли у Великих Копанях точнісінько, як бандити

Марина Бєлушкіна

До редакції мало не щотижня надходять повідомлення про те, що озброєні люди вриваються на підприємства, в офіси, рискають по селах, захоплюють чуже майно... Представляються такі загони “охоронними фірмами”. Два тижні тому загін озброєних людей у камуфляжній формі заїхав до села Великі Копані Цюрупинського району.

Дебелі молодці під дулами автоматів заборонили мешканцям виходити з дворів, а в цей час екскаватор почав рити вулицю, аби викопати металеві труби газопроводу.
Той газопровід іще в 90-х роках проклав радгосп-завод імені Фрунзе, але в експлуатацію не здав. У 2000 році радгосп-завод став відкритим акціонерним товариством – ВАТ ім. Фрунзе. А наприкінці 2006 року ВАТ звернулося до виконкому сільради з клопотанням дозволити вирити газові труби, аби здати їх на металолом і погасити заборгованості із зарплатні своїм працівникам.
Виконком спочатку був дозволив земляні роботи, сільський голова В.Д. Костенко та голова правління ВАТ імені Фрунзе Г.М. Назаренко уклали угоду, за якою виконавець земляних робіт зобов’язався полишити ґрунтове покриття вулиць не гіршим, ніж до початку робіт (у 2006 році тільки на ремонт та грейдерування доріг села з бюджету витратили близько 75 тис. грн.). Затвердили комісію, що мала обстежити стан вулиць до початку робіт і скласти акт прийому-передачі.
Та ВАТ почало демонтувати газопровід без участі комісії, без обстеження стану ґрунтового покриття до початку робіт, без акту прийому-передачі. А коли кілька вулиць розрили й залишили їх в ямах, із кучугурами піску, селяни зажадали припинити неподобство. Тим паче, що на той момент у громадськості й депутатів виникли великі сумніви щодо права власності ВАТ ім. Фрунзе на ці труби (адже, окрім словесних тверджень керівництва ВАТ, ніяких документальних доказів селяни не отримали).
Отоді й з’явилися в селі молодики з екскаватором та автоматами в руках.
“Полонені” селяни подзвонили до сільради. Коли голова сільради й депутати прибули на місце події, то застали таку картину: “молодики з автоматами, у камуфляжі дійсно супроводжували екскаватор, прибули на автомобілі ВАЗ 2105 (або 2107), білого кольору, державний номер ВТ 2526 АС; “Мерседесі” темно-сірого кольору, з іноземними номерами С ОІ І 93 (можливо, номери держави Молдова). На запитання сільського голови, що озброєнні люди роблять на вулицях села, і чого дула зброї направлені на мирних неозброєних селян... пояснень надано не було, та ще й були намагання погроз у бік посадових осіб; документів, що підтверджували б право діяльності, зберігання зброї та посвідчень осіб надано не було”.
Сільський голова сповістив про подію у райвідділи міліції та СБУ, а також голові правління ВАТ імені Фрунзе Г.М. Назаренко.
“Представники ВАТ імені Фрунзе на місце подій, безпосередньо пов’язаних з їх діями, не прибули, про стан ситуації інтересувались у телефонному режимі”, – написали мешканці села.
На щастя, представники міліції та СБУ прибули дуже швидко. Тільки тоді “молодики у камуфляжі сховали зброю, представились працівниками охоронного агентства “Клеопатра”. І – хутко зникли.
Що дивує: чому міліція, упевнившись, що “охоронці” діють протизаконно, так просто відпустила їх? Адже доказів їхніх протиправних дій вистачає – усі події мешканці села зафіксували на фото- та відеокамеру. І хто дасть гарантію, що ці “охоронці” не повернуться?
От і пишуть тепер листи депутати та мешканці Великих Копанів до голови облдержадміністрації Бориса Сіленкова, до голови Цюрупинської райадміністрації Володимира Леня, до прокурора Цюрупинського району Сергія Бережного: “Будь ласка, захистіть мешканців нашого села від агресії, дайте нам правову оцінку діяльності сторін (ВАТ імені Фрунзе, охоронного агентства “Клеопатра”, ін.), поясніть мету та правомочність приїзду автоматників, і як захистити нам свої Конституційні права”.
А справді – як?


Всі статті >>>