Публікації
 

Чи потрібна нам така прокуратура?

Алла Тютюнник

Днями обласна прокуратура розіслала в ЗМІ повідомлення із сумним початком: “Корупція існувала й існує при всіх формах правління та виявляється як на рівні владних структур, так і в усіх сферах життя суспільства”. Невже і в прокуратурі – теж?!

Далі розповідається: в 2006 році органи облпрокуратури направили до суду 57 кримінальних справ з ознаками корупції стосовно 64 осіб, серед них 31 правоохоронець, 7 службовців-контролерів, 26 чиновників виконавчої влади і місцевого самоврядування.
Ще за 2006 та 1 квартал 2007 р. 62 службовці за протоколами прокуратури притягли до адміністративної відповідальності.
За 3 місяці 2007 року прокурори притягли до суду 11 правоохоронців і 12 службовців виконавчої влади і місцевих рад.
Але найцікавіше в повідомленні – сума відшкодованих за три місяці збитків державі – “понад 15 тис. грн.., що складає 90 % від загальної суми”. Порахуємо: якщо взяти до уваги тільки тих корупціонерів, яких за 3 місяці притягли до суду – 23 особи, виходить, що в середньому кожен із них завдав збитків державі на 650 грн. І це – у державі, яка за дослідженнями міжнародної організації “Transparency International”, в рейтингу корумпованості займає 122 місце зі 146 країн світу і стоїть в одному ряду з Суданом, Гватемалою, Киргизією, Іраком та Конго, де розкрадаються мільярди доларів?! Невже в області немає крупніших корупціонерів? Невже роздача комунального майна в приватні руки за “три копійки” не завдає ні громадам, ні державі жодної шкоди? А незаконні дозволи на знесення історичних пам’ятників? А махінації з квартирами дітей-сиріт? А фальсифікації в судових справах на замовлення рейдерів? А “позитивні” протоколи перевірок, які покривають тіньові оборудки бізнесменів? Невже вони завдають державі шкоду на такі мізерні суми?
Пригадалося: наприкінці минулого року УБОЗ виявив, що “...впродовж 2006 р. начальник Херсонського обласного територіального відділення антимонопольного комітету гр-н Жаров О. П... використовуючи службове становище, вимагав і одержав грошові кошти у розмірі 2000 доларів США і автомобільні шини на особистий автомобіль на суму 2000 грн. від керівника ВАТ... за непроведення перевірок підприємства”. Наш кореспондент зателефонував до облпрокуратури: чи порушена кримінальна справа? – Ні, не порушена.
Чи не час порахувати, скільки коштує нам утримання армії прокурорів, прокуратур, техніки, авто? Що державі вигідніше: утримувати всю цю неефективну машину, чи втратити ті незначні суми, які вона повертає державі, зображуючи боротьбу з якимись дивними корупціонерами, що за 650 гривень порушують закон?


Всі статті >>>