Публікації
 

Булочки для депутатів були «наколоті»?

Алла Тютюнник

Минулого тижня приміщення Херсонської міської ради знову було оточене щільним ланцюгом міліціонерів, які нікого не пропускали всередину. Літній чоловік на порозі гнівно пояснював міліціонерам, що там, усередині – його обранці, яким він, виборець, доручив керувати його містом, і він має право знати, як вони керують. Чоловіка не пропускали. Тоді він відійшов на площу й крикнув у вікна: “Ви депутати, чи окупанти? Знову землю дерибаните?!” Те, що дерибанили, була правда. Те, що окупанти – не зовсім.

Минулого тижня чималий шмат міської землі депутати намагалися віддати донецьким, які пригостили їх... булочками і пряниками. І коли наші обранці накинулися на ті булочки, вони більше нагадували папуасів, які за брязкальця і скельця готові роздати всі скарби свого племені. Відбулося це на першому в Херсоні інвестиційному конкурсі на право оренди земельних ділянок. Боротьба точилася за ділянки загальною площею 5 га в парку між Миколаївським шосе та вул. 49 Гвардійської дивізії.
Ось як описала цю подію одна з херсонських газет: “И вот перед самым началом заседания, на котором предстояло определить победителя, в мэрию проникла группа неизвестных лиц (Як це – “пронікла”? А де була при цьому міліція?! – авт.). Они представились посланцами от донецкой компании, также подавшей заявку, и внесли в помещение несколько корзин, доверху наполненных свежими ватрушками, булочками и прочей сдобой, хлебосольно пригласив членов конкурсной комиссии откушать «образцы продукции»... (І де в цей час була охорона, яка не мала права впускати до зали сторонніх? – авт.). Прямо на глазах ошарашенных такой беспардонностью журналистов, перед видеокамерами телевизионных каналов они набросились на дармовое угощение и стали жадно его пожирать. То, что не доели, некоторые забирали с собой, бережливо завернув в бумаги с отчетностью. По красноречивому совпадению, инвестиционный конкурс выиграли именно донетчане!”.
Таке от співпадіння...
А всього на ділянки претендувало 6 компаній. Чому виграла донецька, яка пообіцяла виділити на соціальні потреби громади 2,5 млн. доларів, у той час як інший претендент пропонував 7,5 млн.? Невже булочки були “наколоті” й на депутатів найшло таке запаморочення, що не змогли порахувати: 7,5 – більше, ніж 2,5? А між тим, за ту різницю – 5 мільйонів – можна було б сотні ліфтів у місті відремонтувати... Чи депутати вчинили так тому, що в Херсонській міськраді більшість складає коаліція із представників Партії Регіонів, чий найвищий керівник – виходець із Донецька? Хотіли зробити приємність землякам партійного шефа? Чи було щось іще, окрім булочок і любові до партійного лідера?...
І ще одне питання: чому це депутати роздають під забудову землі зеленої зони?
Як пояснила одній із газет виконуюча обов’язки головного архітектора м. Херсона Людмила Найдьонова, при затвердженні Генерального плану міста у 2003 році чималу ділянку дубового парку вздовж дороги нібито перевели в статус земель запасу.
Людмила Найдьонова впевнена: “Никто не поспорит с тем, что времена меняются: населению нужны большие магазины, развлекательные центры”. Пані Найдьонова, схоже, ясновидяща, бо “розписується” за мешканців Таврійського, навіть не спитавши, що вони самі хочуть бачити на цих ділянках – “развлектельные центры”, чи парк? А чи відомо виконуючій обов’язки головного архітектора міста, що зелених насаджень у Херсоні майже в 5 разів менше, ніж потрібно за нормативами: замість 570 га у нас їх усього134,4? І що людям нікуди вийти погуляти з дітьми – скрізь самі бетонні коробки і шосе?.. За такої ситуації архітектор і патріот мав би боротися за кожне дерево й кожен кущ, бо які здорові покоління можна виростити у загазованому місті без парків і скверів?! Тим часом пані Найдьонова цілком згодна з тим, що на Таврійському вирубають цілий гай дорослих дубів і акцій і поставлять гігантські бетонні споруди: “...Тем более, что настоящим парком территория так и не стала – в частности, из-за того, что не удалось организовать полив зеленых насаждений и разместить там какие-то развлекательные объекты – детские площадки, аттракционы, летние кафе”, – бідкається вона. Та чому ж не вдалося? Чому владі в інших містах – навіть у менших за Херсон, як, наприклад, Полтава, Бердянськ, Гола Пристань – такі речі вдаються, а в нашому – ніяк? Зате дерибан землі дуже навіть добре вдається...
Голова обласної держадміністрації Борис Сіленков не згоден із рішенням міських депутатів віддати зелену зону під забудову, більше того, він вважає це рішення незаконним, про що й сповістив на прес-конференції 5 липня. За його даними, 12,15 га за автовокзалом у генеральному плані міста, затвержденому в 1984 році, а також і в новому генеральному плані 2003 року визначені як санітарно-захисна зона між житловим районом і нафтозаводом, і там мають бути тільки зелені насадження. (Прокуратурі варто було б поцікавитися, чи правду каже пані Найдьонова щодо “переведення” цієї землі в статус запасної, і якщо правду, наскільки законно відбулося те “переведення”. А якщо неправду, то на якій підставі ділянки виставили на “конкурс” з булочками?).
А нафтозавод, до речі, нещодавно черговий раз продали й черговий інвестор обіцяє найближчим часом його запустити. І якщо вирубають дерева між ним і Таврійським, то чим дихатимуть люди, що живуть на вулиці 49 Гвардійської дивізії?
“Є викопіровка з генплану Херсона – усі будівлі, які знаходяться за автовокзалом, вже були побудовані з порушенням діючого законодавства, а тим паче, нові рішення по відводу тут ділянок під забудову – це теж порушення”, – сказав Борис Сіленков. І додав, що на сьогодні загальна площа під об’єктами, яким міська влада незаконно видала дозволи тут будуватися (церква, газова автозаправка, кафе тощо), складає вже 22 % території санітарно-захисної смуги. За приблизними підрахунками, зважаючи на ціни в Херсоні, ділянки тягнуть на 11 млн. гривень, а віддані були за копійки. Борис Сіленков сповістив також, що двічі звертався до депутатів міськради з вимогою працювати прозоро, виставляти на конкурси тільки ті ділянки, які в генплані визначені під бізнес-проекти, але депутатська більшість, на його думку, продовжує грубо порушувати законодавство і генплан міста. Що примушує його знову звертатися до прокуратури.
Є хороша новина: минулої п’ятниці на сесії міськради рішення конкурсної комісії поставили на голосування і ... воно не пройшло. Як повідомив депутат Сергій Осолодкін, голосування було таємним, “за” було 33 голоси, а для прийняття позитивного рішення потрібно 39.
…Днями стало відомо, що суд Суворовського району Херсона признав законним рішення міжпартійного з’їзду БЮТ про виключення з фракції цієї політичної сили депутатів міськради Федора Баруліна, Анатолія Лосєва й Віктора Софіщенка. Цікаво, що Анатолій Лосєв та Віктор Софіщенко були членами конкурсної комісії, ласої до булочок, і також голосували за “донецьку” заявку.


Всі статті >>>