Публікації
 

Кого і від кого охороняють скадовські правоохоронці?

Іван Шульга, депутат Скадовської міської ради, заступник голови постійної комісії з земельних питань

У своєму цілком законному й відповідальному прагненні повернути громаді “роздерибанені” раніше ділянки депутати Скадовської міськради зіткнулися... з відчутною протидією не лише тих, хто відхопив ті ділянки, а й... деяких представників правоохоронних органів.

Ми вже не раз сповіщали про найбільш показовий приклад – ринки у самому центрі міста по провулку Торгівельному та на вул. Комсомольській, ПП”Еверест”, які незаконно функціонують із весни 2002 року.
Нагадаємо: перший заступник прокурора області В. Матвійчук іще торік, 4 травня, повідомив: “... ПП ”Еверест” використовує земельну ділянку по вул. Комсомольській без зареєстрованих документів, що посвідчують право оренди”. І міжрайонна земельна інспекція комісія повідомила “... у приватного підприємства “Еверест” відсутні правоустановчі документи на земельну ділянку, на якій розташований ринок... ”.
Але ні у райвідділі земресурсів, ні у місцевих органах влади ніхто й пальцем не ворухнув, щоб примусити ПП “Еверест” або оформити правоустановчі документи, або звільнити ділянку.
Вже новообрані депутати на початку нинішнього року створили свою Тимчасову комісію міської ради, яка спільно із міжрайонною земельною інспекцією виявила: у Скадовську 26 підприємців та підприємств упродовж 3-5 років використовують земельні ділянки без правоустановчих документів. І загальна площа цих ділянок немала – близько 10 га. І ніхто з них не платив за використання цієї землі роками. А ПП ”Еверест”, спорудивши ринок на площі 9165 кв.м., за землю платило на рівні земельного податку (1% грошової оцінки земділянки – у той час, як для торгівельних організацій вже була встановлена плата на рівні 10% від грошової оцінки землі). Більше того, ПП ”Еверест” на виду у правоохоронних органів працювало всі ці роки (і працює нині) без правоустановчих документів на землю. А депутатам, які намагалися примусити підприємців дотримуватися закону, правоохоронні органи роками слали порожні відписки.
Та якщо хтось і сподівався, що відповіді ні про що, зволікання, приховування фактів і документів зіб’є з толку нинішніх депутатів Скадовської міськради, то в даному випадку цей “хтось” помилився.
У квітні депутати винесли на сесію окремим пунктом питання “Про незаконне використання земельних ділянок ПП "Еверест". Вирішили звернутися вже не до місцевих правоохоронців, а вище – до правоохоронних органів України з вимогою “встановити винних осіб у нанесенні збитків бюджетам та вирішити питання про відшкодування цих збитків у встановленому законодавством порядку”. Міському голові доручили підготувати позовну заяву в суд про визнання недійсними договорів оренди з ПП "Еверест", а також доручили розібратися, хто з посадових осіб виконкому винен у порушенні земельного законодавства і вжити до них відповідних заходів.
“Найоперативніше” відреагувала обласна прокуратура, яка, отримавши з генпрокуратури звернення депутатів для розслідування по суті, переправила його... до районної прокуратури (тобто, тим, хто нічого не робив роками по цьому питанню). А через місяць міська рада отримала запит від райпрокуратури: що зроблено радою на виконання... власного рішення? І це в той час, коли ще 20.06.07р. працівники обласного Управління по боротьбі з економічними злочинами передали в облпрокуратуру матеріали, в яких підтверджуються “... факти використання суб’єктами підприємницької діяльності земельних ділянок без правоустановчих документів.”
Скадовські депутати звернулися до Голови Комітету по приватизації Андрія Кожемякіна (фракція БЮТ), щоб він взяв під контроль перевірку правоохоронними органами фактів, наведених у Звіті нашої Тимчасової комісії. На його звернення досить швидко зреагувала міліція, а решта правоохоронних та контролюючих органів – мовчать. Мабуть, чекають повторних запитів народного депутата до Генпрокуратури, МВС, СБУ.
Чому мовчать?
Наведу тільки один досить цікавий епізод, який дещо пояснює. До 2006 року в літній період у місті діяла так звана виносна торгівля. До бюджету з неї надходило приблизно 150-200 тис. грн. Ніяких правил для цієї торгівлі не було, нікого не цікавило, як проводилися конкурси. Ніхто з правоохоронців не перевіряв, наскільки ця сума грошових надходжень відповідає тому, що реально мали б платити малі підприємці. Коли прийшли нові депутати, вони поставили за мету ввести дрібних торговців у “законодавче поле”, щоб усім були зрозумілі правила поведінки, щоб була прозорість та підконтрольність, щоб кожен знав і розумів, куди йдуть його гроші. І вже у 2006 році на розвиток міста з різних джерел надійшло більше 500 тис грн., а у 2007 році скадовські підприємці внесуть у розвиток свого міста до 1 мільйона грн. Здавалося б, усі повинні бути задоволені. Але за словами тих же підприємців, такий стан речей не подобається саме “представникам контролюючих органів”. Чому? Бо тепер підприємці показують контролерам офіційний дозвіл на місце під дрібно-роздрібну торгівлю і спокійно торгують далі, а раніше мусили платити „данину” кожному перевіряючому. Скільки грошей ішло на цю тіньову данину, легко підрахувати, якщо порівняти бюджети минулих і нинішнього років. А як тільки депутати перекрили тіньові фінансові потоки, так і контролерів у літній період у Скадовську поменшало.
Це є наша перша перемога над корупцією.


Всі статті >>>