Публікації
 

Проблема міста – нещирість влади

Наталя Козаренко

До такого невтішного висновку прийшли активісти громадських організацій, які провели дослідження щодо законності використання коштів та майна громади Херсона. У дослідженні взяли участь спеціалісти 5 громадських організацій – Комітету виборців України, Причорноморського центру аналітичних і соціальних досліджень, ГО “За майбутнє Херсона”, Молодіжного центру регіонального розвитку та ГО “Розвиток”.

Громадські активісти мали намір проаналізувати, чи дотримується міська влада законів, коли розпоряджається власністю громади, але виявилося: інформацію про це влада надавати не хоче. Для отримання рішення сесії міської влади громадянам доводиться вдаватися до дій, які можна прирівняти до подвигів Геракла.
Ці проблеми обговорювалися минулої середи на круглому столі “Чи є прихована корупція у процесах розпорядження землею територіальної громади Херсона з боку місцевої влади?”.
У засіданні круглого столу взяли участь представники партійних фракцій, громадські лідери, міський голова Володимир Сальдо.
Обговорення вийшло надзвичайно гарячим. Незважаючи на те, що в передвиборних програмах питання продажу міських земель не декларувалося взагалі, сьогодні земельна комісія міської ради – найчисленніша. Третя частина міських депутатів виявила бажання розпоряджатися нашою землею. Практично 40% всіх рішень, які роглядаються на сесії, стосуються земельних питань.
Мабуть, тому на круглому столі найпалкіші дебати точилися навколо проведення першого в Херсоні конкурсу з продажу ділянки парку за автовокзалом. І ні міський голова Володимир Сальдо, ні голова земельної комісії В’ячеслав Сіганевич, ні члени комісії, присутні на “круглому столі”, не взяли на себе відповідальності за прийняте рішення, не змогли пояснити, за якими критеріями “виграла” донецька фірма, і як при цьому враховувалися інтереси громади міста.


Всі статті >>>