Публікації
 

Театр від УМВС. Акт 2-й

Наталя Бімбірайте

У вівторок, 18 вересня, 22 міліцейські сім’ї отримали ключі від квартир у новобудові по вул. Кірова, 12. ручати ключі новоселам приїхав тимчасовий в.о Міністра внутрішніх справ МВС України Михайло Корнієнко. Вітали новоселів також начальник УМВС України в Херсонській області Михайло Ясельський, мер Херсона Володимир Сальдо та голова обласної ради Володимир Демьохін.

Михайло Ясельський пообіцяв, що наступного року ще 5000 кв метрів житла буде здано – це близько 80 квартир. Але от дивина – ключі міліціонерам вручили, а ордери – ні. І протоколу житлово-побутової комісії про те, кому яка квартира виділена, ніхто з них не бачив.
І список отримувачів квартир по вул. Кірова, 12 в управлінні не був вивішений, хоча п.56 нині діючих “Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР” вимагає: “... Список громадян, яким передбачається надати жилі приміщення, не менш, як за місяць до винесення питання на розгляд виконкому місцевої Ради народних депутатів або спільний розгляд адміністрації підприємства, установи... вивішується для загального відома”.
І коли Михайло Корнієнко вручав ключі, то номери квартир чомусь теж не називалися. І так сталося, що у героя нашої минулої публікації “Театр абсурду від УМВС” Андрія Іванова (прізвище змінене) на отриманому брелку з ключем було написане інше прізвище. І власник того прізвища вже через 10 хвилин прийшов віднімати у нього ключ...
Читач, мабуть, пам’ятає історію колишнього міліціонера, а нині пенсіонера МВС Андрія Іванова: “Сім’я Андрія теж постраждала від “прозорих та справедливих дій” житлово-побутової комісії УМВС України в Херсонській області. Андрій з 2001 року перебував на квартирному обліку. Тоді в сім’ї їх було двоє – він та дружина. А 1 червня 2006 р. народилася дочка. Через 6 днів після народження дитини Андрій подав у житлово-побутову комісію заяву про це – для зміни складу сім’ї та, відповідно, надання жилої площі вже для трьох осіб.
Але 4 липня 2006 р. житлово-побутова комісія УМВС, проігнорувавши його заяву, вирішила: надати сім’ї Іванових “із двох осіб” (тобто, без дитини!) однокімнатну квартиру ... жилою площею... 16, 96 кв. м!... При цьому комісія залишила Андрія на квартирному обліку... 24 травня 2007 р. Андрій звернувся до голови житлово-побутової комісії УМВС з проханням виділити житло його сім’ї відповідно до чинного законодавства у будинку по вул. Кірова,12 (будівництво якого вже завершується). Через місяць отримав відповідь: “...розгляд Вашої заяви по суті заявлених вимог відкладено у зв’язку з тим, що на теперішній час не планується розподіл житла в будинку 12 по вул. Кірова”.
Газета з історією Андрія вийшла у четвер. А в суботу вранці Андрія по телефону запросили на засідання житлової комісії на 10.30 того ж дня. Разом з ним побажав піти на засідання наш кореспондент, адже заступник голови та секретар житлово-побутової комісії УМВС України в Херсонській області Ю.Сначов та К.Завірюха напередодні сказали нам, що це – відкритий захід, на якому може бути присутній будь- який громадянин. Дивно, але нашого кореспондента не пропустили. І навіть коли Андрій повідомив секретаря комісії Костянтина Завірюху про те, що він хоче, аби на комісії був присутній і його представник, пан Завірюха відповів, що запросили тільки його, Андрія, і більш ніхто тут не потрібен.
Комісія прийняла рішення про виділення Андрієві однокімнатної квартири у новозбудованому будинку по вул. Кірова, 12 у Херсоні в додаток до однокімнатної квартири, яку раніше отримала його сім’я по вул. Миру. Оскільки інші претенденти на отримання житла, які товпилися в коридорі, до кабінету комісії теж викликались по одному, то ніхто з них не може підтвердити, який саме номер квартири назвали в той день Андрієві...
Сам Андрій переконаний: якби не стаття в газеті, він би цієї квартири не отримав: “...Публічна оцінка роботи комісії, дана на сторінках тижневика, на мою думку, дозволила відбутися позитивним зрушенням”, – написав він у листі подяки. А в понеділок весь день аж до пізньої ночі на подвір’ї будинку по вул. Кірова, 12 наводили порядок – під’їзди прикрашали різнокольоровими кульками, до ранку встигли навіть покласти асфальт...
Про те, що на ранок наступного дня призначене урочисте вручення ключів новоселам, ми дізналися випадково – нашу редакцію, єдину серед усіх херсонських, чомусь не запросили на це свято... Ми вирішили, що це прикра випадковість, і все ж пішли. У вівторок о 10.30 на подвір’ї новобудови зібралося багато людей. Грав міліцейський духовий оркестр, співав колектив у народних костюмах...
Тимчасовий в.о. Міністра прибув майже через дві години після призначеного часу. Він щиросердно похвалив генерала Михайла Ясельського за турботу про міліціонерів. Похвалив Уряд України, який виділив у 2007 році майже 50 мільйонів гривень на житлове будівництво для міліціонерів. Порадував новиною: на 2008 рік планується збільшити цю суму на 60-70%. Виступи керівників міста й області були не менш святкові й оптимістичні. І 22 сім’ям колишніх і нині діючих міліціонерів вручили ключі від квартир. Правда, цього разу без ордерів. Навіть без фальшивих, як це було влітку 2006 року, коли здавали в експлуатацію міліцейський дім по вул. Миру, 35 і заступниця міністра МВС Лідія Порєчкіна вручала замість ордерів “папірці” (за висловом секретаря комісії Костянтина Завірюхи) 80 міліціонерам... А потім “папірці” у них забрали, а через півроку видали справжні ордери, в яких дехто не дорахувався членів сім’ї... Отримавши ключа, Андрій Іванов хотів оглянути свою квартиру. Але до нього підійшов колега, чиє прізвище було написане на брелку, сказав, що ключі переплутали, і зажадав, аби Андрій віддав ключі...
Щоб пересвідчитися, що цього разу все відбувається чесно і прозоро, як і обіцяли напередодні заступник голови та секретар житлово-побутової комісії Ю.Сначов та К.Завірюха, що квартир справді стільки, як оголосили, і що жодну не приховали, як про це шепотілися люди у дворі, – кореспонденти “Вгору” знову пішли в приміщення УМВС разом з керівником Центру громадських зв’язків УМВС Оленою Петровою, де, згідно законодавства України, мав би висіти на стенді список усіх щасливців, які отримали квартири по вул. Кірова,12 – хто, яку саме, скільки кімнат, на скількох членів сім’ї тощо. Там висів старий список людей, що потребують житла, тільки на останній сторінці з’явилися печатка й підпис секретаря житолово-побутової комісії. Списку тих, хто щойно отримав ключі від квартир, не було!
Тоді ми попросили секретаря житлово-побутової комісії УМВС Костянтина Завірюху показати нам той документ. У відповідь почули: списки передані до міськвиконкому для затвердження.
Але коли ми звернулися до начальника відділу обліку і розподілу житлової площі Херсонського міськвиконкому Марини Сластєніної, її відповідь нас просто приголомшила: вона сказала, що вперше чує про розподіл квартир у будинку по Кірова,12, що ніяких документів у неї немає, ніякі ордери не виписувалися.
А тим часом саме міськвиконком має перевірити всі надані житлово-побутовою комісією УМВС документи, і якщо у якихось документах знайде невідповідності, має право зменшити надану площу або й взагалі відмовити у наданні житла. Цікаво, що в такому випадку робитиме керівництво УМВС? Відніматиме ключі в людей? Виселятиме з квартир, судитиметься?..
Від редакції. Хто-небудь зрозумів, що то було 18 вересня по вул. Кірова, 12 за участі тимчасовового в.о Міністра внутрішніх справ України Михайла Корнієнка, начальника УМВС України в Херсонській області Михайла Ясельського, мера Херсона Володимира Сальдо, голови обласної ради Володимира Демьохіна? Якщо хтось зрозумів – розтлумачте нам, будемо вдячні.
Оскільки у редакції “Вгору” ніхто нічого не зрозумів, то ми продовжуємо розслідування і повторюємо опубліковані у минулому номері “Вгору” питання, на які так і не отримали відповіді: чи правда, що в будинку по вул. Миру,35 квартира № 69 до цих пір стоїть порожня? Якщо це так, то чому? І кому вона призначена? Чи правда, що іще кілька квартир у цьому будинку не заселені, хоча на них видали ордери (справжні!). Можливо, вже є і продані квартири? А також долучаємо нові питання, які виникли під час церемонії вручення ключів 18 вересня: для чого було видавати ключі без ордерів? Чому на стенді немає списків отримувачів квартир по вул. Кірова, 12, як того вимагає п.56 нині діючих “Правил обліку громадян”? Чому посадова особа – секретар житлово-побутової комісії К.Завірюха у присутності керівника Центру громадських зв’язків УМВС О.Петрової сказав кореспондентові неправду, нібито списки передані до міськвиконкому? І чому списки отримувачів квартир по вул. Миру і по вул. Кірова так уперто ховають від громадськості й навіть від самих працівників міліції? Ця таємничість цілком могла призвести до того, що містом пішли чутки, нібито 2-3 квартири в елітному будинку по вул. Кірова “притримали для своїх потрібних людей”, інша версія – “ще триває торг”, адже один квадратний метр житла у новобудові в центрі Херсона коштує близько $1,5 тисяч. Ще говорять, ніби великий міліцейський чин разом з компаньйоном викупили пару квартирок за тією ж адресою на підставних осіб і влаштували там бізнес. А були б вивішені офіційно затверджені списки отримувачів цього житла, і ніяких чуток не було б. Невже в УМВС так не дорожать репутацією?
А 18.09.07 на офіційному сайті УМВС України в області з’явилась інформація, де чорним по білому написано: “Під звуки оркестру обласного управління МВС Михайло Корнієнко вручив ордери...”


Всі статті >>>