Публікації
 

Що хочуть зробити з ХБК

Наталя Бімбірайте

У статті «Добивання» ХБК призначили на 29 січня" (18.01.08р.) ми вже писали про те, що на 29 січня 2008 року призначені позачергові загальні збори акціонерів ВАТ “Херсонський бавовняний комбінат”. На цих зборах “інвестори” планують передати майно ВАТ “ХБК” до статутного капіталу ТзОВ “Таврійський текстиль”.

Прозвучали питання: “Чи не означає це, що “інвестори”У газеті прозвучали питання: “Чи не означає це, що “інвестори” планують остаточно і безповоротно передати у приватну структуру все, що ще не встигли порізати на метал, вивезти, продати? Чи не означає це, що вони мають намір залишити державу й дрібних акціонерів – ні з чим? І якщо ВАТ “ХБК” залишиться без майна, то чим він віддаватиме борги Пенсійному Фонду, текстильникам, адже комбінат не працює й прибутків не має? Невже на 29 січня призначено остаточне “добивання” комбінату?”.
А днями стало відомо, що на 31 січня Фонд держмайна України призначив продаж останнього пакету акцій ВАТ “ХБК” (25 + 1%), який досі ще належить державі й дає їй право контролювати дії “інвестора”.
Про ймовірні наслідки цих двох подій, у разі, якщо вони відбудуться, розповідає Сергій Рибачок, акціонер ВАТ “ХБК”, екс-голова правління ВАТ “ХБК” (2002-2004 р.р.):
– До порядку денного позачергових зборів акціонерів ХБК включені пункти (№ 4,5,6), де йдеться про передачу майна ВАТ “ХБК” у власність “Таврійського текстилю”. Враховуючи, що досі не затверджений реєстр кредиторів, справа про банкрутство № 12/68-Б знаходиться на стадії розгляду, рішення про відчуження майна комбінату протирічить положенням Закону “Про банкрутство” й наносить збитки кредиторам, які заявили свої вимоги у цій справі. До речі, більше половини суми вимог заявлені державними органами. Наприклад, сума, заявлена Податковою інспектцією м. Херсона, складає 69 млн. гривень. Поки не сформований реєстр кредиторів, відчуження майна заборонено законом. Є ухвала суду про заборону відчуження майна ХБК. Наскільки мені відомо, накладений судом мораторій не відмінявся. У випадку, якщо на зборах 29 січня будуть прийняті позитивні рішення по всіх питаннях, включених до порядку денного, і до того часу не буде сформований реєстр кредиторів, то кредитори нічого не отримають в якості гарантії їх майна, – оскільки “на підставі рішень загальних зборів”, БТІ (Бюро технічної інвентаризації) зареєструє майно, що належало ХБК, як власність іншої юридичної особи – ТзОВ “Таврійський текстиль”. Згідно статей 11,12,13 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, арбітражний керуючий Наталя Гонтар, яка призначена розпорядником майна ВАТ “ХБК”, в межах своїх повноважень повинна відстоювати інтереси кредиторів у справі 12/68-Б і в разі незаконних дій керівництва підприємства зобов’язана звертатися до суду з вимогою винести окрему ухвалу, якою заборонити внесення незаконних питань до порядку денного зборів. А в разі невиконання вимог, відсторонити від виконання обов’язків директора підприємства.
Виникає питання: чому продаж 25+1% акцій комбінату, що належить державі, призначено на 31 січня, – тобто, після зборів акціонерів, а не до них? І ще одне питання, на яке досі немає відповіді: чому за 4 роки інвестор не знайшов можливості виконати інвестиційні зобов’язання? Нагадаю, що куратором цього процесу від Фонду держмайна України є пан Потємков, заступник голови ФДМУ, і, як мені відомо, він особисто збирається бути присутнім 29 січня на зборах акціонерів ХБК у Херсоні. Таким чином, є підстави припустити, що гроші для купівлі пакету акцій ФДМУ після переведення майна усього комбінату на ТзОВ “Таврійський текстиль” – це можуть бути гроші... від продажу активів самого ВАТ “ХБК”. Початкова вартість акцій – 10 мільйонів гривень. Як мені відомо, усі активи, що ще лишилися у ХБК, оцінюються експертами в 1 мільярд доларів США.
Як акціонер ВАТ “ХБК”, звертаюся через газету до Міністерства економіки, Херсонської обладміністрації та правоохоронних структур з вимогою попередити можливе знищення підприємства.


Всі статті >>>