Публікації
 

І третя спроба загарбати ХБК – провалилася

Наталья Бимбирайте

“... Своєї згоди на участь ВАТ “ХБК” у статутному капіталі інших товариств за час виконання мною обов’язків розпорядника майна я не давала…”. З листа арбітражного керуючого Наталі Гонтар до Херсонського обласного центру з питань банкрутства. Лист датований 28 січня 2008 року.

Тим не менше, як пам’ятає читач, на 29 січня 2008 року були призначені позачергові загальні збори акціонерів ВАТ “ХБК”. Призначені на вимогу Фонду держмайна України. І що дивно: до порядку денного керівництво ВАТ “ХБК” включило питання про передачу майна ВАТ “ХБК” до статутного капіталу іншого підприємства – ТзОВ “Таврійський текстиль”. Чи у Фонді держмайна не знали, що затівається на зборах, чи вдавали, що не знають? Дивно уявляти, що ніхто у ФДМУ не говорив з арбітражним управляючим, не бачив порядку денного зборів і не розумів, що готується незаконна передача майна комбінату, в якому є велика державна частка.
До речі, дізнатися, хто в засновниках ТзОВ “Таврійський текстиль”, поки що не вдалося. Можливо, там є і теща, і племінники або інші родичі когось із працівників ФДМУ, і родичі членів нинішнього правління ВАТ “ХБК”... І якби майно таки вдалося передати “Таврійському текстилю”, то саме ці таємничі особи отримали б повне право розпоряджатися активами комбінату, які експерти оцінюють у суму від 100 до 400 мільйонів гривень.
При цьому всі ініціатори зборів прекрасно знали, що ніхто не мав права виносити на порядок денний загальних зборів питання про передачу майна “ХБК” іншій юридичній особі без згоди розпорядника майна, якою в липні 2006 року призначена Наталя Гонтар.
У листі на ім’я голови правління ВАТ “ХБК” Анатолія Гамбаряна вона пише, що 28.01.2020 (за день до зборів) отримала припис прокурора Дніпровського району м. Херсона про усунення порушень законодавства. “По-перше, в мене викликає здивування той факт, що про проведення загальних зборів акціонерів, на яких буде вирішуватися питання щодо переходу права власності на майно, що належить ВАТ “Хе- рсонський бавовняний комбінат”, мене не було належним чином заздалегідь сповіщено… В зв’язку з цим повідомляю Вас, що на сьогоднішній день, як розпорядник майна заперечую проти передачі майна ВАТ “ХБК” до статутного фонду будь-якого господарського товариства…”, – писала Анатолію Гамбаряну розпорядник майна Наталя Гонтар.
У тому ж листі вона стверджує, що попросила пана Гамбаряна надати для вивчення кілька документів, серед яких – перелік об’єктів, які планується передати ТзОВ “Таврійський текстиль” із зазначенням балансової та ринкової вартості; проект статуту товариства, що утворюється; план реструктуризації ВАТ “ХБК” з обґрунтуванням економічної доцільності обміну активів комбінату на корпоративні права. Чому керівництво комбінату вчасно не надало ці документи розпоряднику майна, як того вимагає закон? Питання до правоохоронних органів. Якщо Наталя Гонтар не лукавить, то чи не час проти нинішнього керівництва комбінату порушувати кримінальну справу?
Не піддається логіці й те, що до порядку денного тих позачергових зборів не були включені такі важливі для акціонерів і кредиторів питання, як, наприклад, звіти керівництва й наглядової ради ХБК за 2007 рік. І про борг перед Пенсійним Фондом, який виріс вже до 26 мільйонів гривень, і про невиплачену за грудень 2007 року зарплатню працівникам ніхто з керівників навіть не збирався на тих зборах говорити…
І тільки, коли судовий виконавець вранці 29 січня вручив голові правління ВАТ “ХБК” постанову про відкриття виконавчого провадження, яке забороняє відчуження майна ХБК, представник “інвестора” Олександр Кропива переніс збори на 12 лютого.
Але і на зборах 12 лютого не говорилося про несплачену зарплатню робітникам. Головуючий Олександр Кропива повідомив присутніх акціонерів, що питання про передачу майна комбінату до іншого товариства знімається з порядку денного.
А як на все це реагував заступник голови Фонду держмайна Олександр Потімков?
Нагадаю: 6 лютого Кабмін створив був спеціальну групу для проведення службового розслідування діяльності ФДМУ, в тому числі й по ВАТ “ХБК”. І на час розслідування відсторонив від посади голову ФДМУ Валентину Семенюк, а її заступника Олександра Потімкова звільнив в числі інших заступників. Потім Президент Віктор Ющенко всіх звільнених з ФДМУ повернув на посади, а розслідування – зупинив.
І ось 12 лютого за годину до початку зборів акціонерів ВАТ “ХБК” відновлений Президентом Олександр Потімков провів у Херсоні прес-конференцію, на якій озвучив позицію ФДМУ (власника 25% акцій ХБК): він голосуватиме на зборах проти відчуження майна ХБК!


Всі статті >>>