Публікації
 

Хто обслуговує дерибанщиків земель?

Наталя Бімбірайте

“За повідомленням прес-секретаря облпрокуратури Федора Самойленка, посадову особу було затримано працівниками УБОЗу 25 березня ц.р. у власному кабінеті під час отримання хабара в іноземній валюті за надання погоджувальних документів на виділення 0,5 га землі…”

Це – не про старозбур’ївського голову сільради Віктора Маруняка. Це – про голову Володимирівської сільради Скадовського району Віктора Дригваля.
Село Володимирівка – за 5 км від Лазурного, тут на березі моря районна влада роздала 44 га якимось чужим людям. І коли сільський голова обурився, його... затримали.
Правда ж, історія схожа на ту, що відбулася в Старій Збур’ївці?
От тільки Скадовська районна газета, яка опублікувала 4 квітня повідомлення про “хабар” і “затримання”, помилилася: того дня голови сільради не було й не могло бути у власному кабінеті…
Дружина заарештованого голови сільради розповіла: того дня – 25 березня – її чоловіка викликали в КРУ й він поїхав до Херсона разом з головним бухгалтером. І – не повернувся, не подзвонив, його мобільний на дзвінки теж не відповідав. Наступного дня родичі почали його шукати – обдзвонювали лікарні, морги…
А виявилося: Віктора Дригваля затримали УБОЗівці – нібито за хабар.
А ось що розповіли володимирівські депутати:
“На своїх вулицях в селі ми проводили збори з виборцями. І маємо велике прохання за дорученням наших виборців до правоохоронних органів – і ми, всі 25 депутатів одноголосно неодноразово підписували зверненняі ще 500 односельчан теж поставили підписи, щоб звільнили з-під варти на підписку про невиїзд нашого голову сільради – Віктора Григоровича Дригваля. Нехай він продовжує виконувати свої обов’язки, бо в селі потрібен порядок, а він – справжній господар і фахівець, добросовісний, поважає людей, і люди його поважають, багато корисного зробив для села. А без голови зараз у селі, як без рук. У самого Віктора Дригваля слабке здоров’я та ще й батько 1929 року народження на його піклуванні. А слідство нехай продовжується. І уся наша громада посприяє об’єктивному розслідуванню”.
Депутати Володимирівської сільради, з якими нам вдалося поспілкуватися і які знають Віктора Дригваля не один рік (а він пропрацював головою сільради 19 років), не вірять у те, що їхній голова – хабарник. “У селі кожна людина – як на долоні, про кожного все відомо”, – кажуть вони. Депутати впевнені, що їхнього голову просто підставили, “бо він заважав начальству розбазарювати землі. Він людина чесна, відповідальна, грамотна і на подібну провокацію ніколи не пішов би. У нього, крім нашого села, ще два села “на плечах”: Новоросійське й Лиманське”.
Депутати розповіли:
“Все почалося з того, що навколо нашого села в рекреаційній зоні 44 гектари землі районна адміністрація безкоштовно роздала людям, яких ми не знаємо, без згоди сільської ради. З цього приводу голова звертався до прокуратури, Скадовської райради, Херсонської облдержадміністрації та до Президента України, наполягав повернути селу ці землі. Наше село зараз газифікується, можна було набагато корисніше для бюджету сільської ради і районної використати ті землі (44 га) – ласі шматочки вздовж моря, наприклад, якщо здати їх в оренду – це ж великі кошти в бюджети сіл і полегшення яке для нас усіх.
Скільки ми воювали разом за ту землю... і щоб він пішов на це (взяв хабар – авт.) – та ніколи в житті. Всі городи, які ми видаємо, будь-які рішення – тільки через розгляд комісії. А за ними сесії сільради вже виносить рішення. А щодо тієї землі, за яку нібито наш голова брав гроші, то виділення цієї землі ми обговорювали на сесії. Її вирішили виділити двом особам – Новікову і Радчикову. Все законним шляхом вирішувалося, а не сам голова щось придумав і гроші за то міг вимагати – це просто абсурд. Ті пани приїжджали напередодні сесії і пропонували йому гроші! Ми ж усе знаємо. А він відмовився. А якби в наше село приїхав би хтось, зібрав селян і спитав би думку про нашого голову – може, з преси людина – от тут би за Дригваля дуже позитивно висловилися більше половини односельчан – це без перебільшень. Це в нас найкращий сільський голова за весь час у селі, бо завжди намагається щось добре зробити для людей”.
Під цими словами підписалися депутати Володимирської сільради Тетяна Потрух, Микола Цопа, Людмила Пендак, Микола Козаков, Ольга Зануденко, Валентина Дідова, Галина Русінова, Олена Кілочок, Іван Зануденко та Ігор Андрієць –інспектор охорони праці та правопорядку.
Схожа історія сталася і в Хорлах, про це ми розповімо у наступному номері. Чи не дивно, що УБОЗівці затримують саме тих голів сільрад, які заважають дерибанити землі в курортних зонах? В усіх трьох названих у статті випадках селяни впевнені: хабарі головам сільрад підкинули самі міліціонери бо ж справжні злодії на волі і їх правоохороці не чіпають. Тож радимо головам сільрад бути максимально обережними, наприклад, поставити в кабінеті приховані відеокамери, носити одяг без кишень або позашивати їх наглухо, особливо в останні місяці кварталу, коли облуправління мусять подавати “гарні показники своєї діяльності” до столиці …


Всі статті >>>