Публікації
 

Прокуратура протестує проти незаконних тарифів

Анна Мартинюк, юрист громадської приймальні Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я

Читачі, напевне, пам’ятають: громадські активісти Херсона на круглому столі 2 грудня 2008 року дійшли висновку, що нові тарифи на комунальні послуги влада Херсона затвердила незаконно (стаття “Нові комунальні тарифи незаконні” від 19.12.2020р.)

Оскільки городянам ніяк не вдавалося отримати від влади аргументовану відповідь, чому саме міськвиконком вирішив підвищити тарифи, представники громадських організацій “За майбутнє Херсона”, “Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень”, “Херсонська обласна організація Комітету виборців України”, “Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я”, “Херсонське міське товариство захисту інтересів і прав споживачів” на круглому столі прийняли резолюцію: звернутися до Херсонської міської ради та міського голови з пропозицією створити тимчасову контрольну депутатську комісію, яка б дослідила, наскільки обґрунтоване чергове підвищення комунальних тарифів. Міскраді та міському голові запропонували включити до цієї комісії представників громадськості. Задля цього учасники круглого столу вирішили створити Громадську експертну раду із представників громадських організацій, будинкових комітетів, політичних партій. Новостворений громадський орган має не лише з’ясувати, чи відповідає рішення виконкому Херсонської міськради № 486 нормативним актам України, а й розробити пропозиції та механізми щодо врегулювання відносин між постачальниками комунальних послуг та громадянами.
І ось 23 грудня громадські активісти відзвітували, що зроблено в цьому напрямку. Вони направили запит до міського голови Володимира Сальдо: на підставі яких даних розраховувалися витрати по кожній із послуг, визначених рішенням №486? Звернулися до громадських організацій Херсона з пропозицією рекомендувати до Експертної ради спеціалістів з питань утримання будинків та з питань формування тарифів. Перше засідання ради заплановане на другу половину січня наступного року.
А ось і найголовніша новина – ініціатори “тарифної” кампанії направили до обласного прокурора заяву з вимогою розглянути та опротестувати рішення міськвиконкому №486, і нещодавно отримали відповідь. Прокурор міста Херсона, старший радник юстиції Григорій Маренчук повідомив, що прокуратура розглянула звернення громадськості і внесла протест міськвиконкому Херсона з вимогою скасувати рішення № 486 про підвищення комунальних тарифів як незаконне.


Всі статті >>>