Акції, конкурси, кампанії
 

Вітаємо наших колег – сміливих і чесних херсонських журналістів!

Андрій Матросов,
голова правління Херсонської міської Асоціації журналістів “Південь”

Напередодні Нового року Асоціація “Південь” та Херсонська коаліція “Партнерство за прозоре суспільство” підбили підсумки Другого конкурсу для журналістів, творчих груп телебачення та карикатуристів Херсонщини на кращий твір з антикорупційної тематики.

У номінації “Краща газетна публікація” взяли участь 9 журналістів 8 друкованих засобів масової інформації, які надіслали на конкурс 35 статей.
Змагання в номінаціях “Краща радіопередача” та “Краща телепередача”, на жаль, не відбулося – радіожурналісти не відгукнулися на запрошення оргкомітету, а касета з телепередачею на конкурс надійшла тільки одна – від телевізійної групи радіокомпанії “ТЕТ-Херсон”.
У номінації “Кращі карикатури” взяли участь 2 автора, які представили 21 роботу.
Оргкомітет запрошував до участі в конкурсі всіх журналістів області, незалежно від того, в державних, комунальних чи приватних ЗМІ вони працюють. Оголошення про конкурс розсилалося в редакції, друкувалося в газеті, звучало по радіо. І все ж у конкурсі взяли участь виключно автори незалежних ЗМІ. Як показала практика, в державних та комунальних ЗМІ статті на антикорупційні теми – велика рідкість, у приватних розмовах самі газетярі, що там працюють, зізнавалися: чиновники забороняють їм критикувати владу й тих, хто при владі.
Що стосується газети “Вгору” то ще до початку конкурсу організатори вирішили, що наші власні кореспонденти представлять свої роботи на суд журі поза конкурсом, кращі з них будуть нагороджені дипломами – без грошових премій. Адже “Вгору” – спільне видання Херсонської міської Асоціації журналістів “Південь” та Херсонського обласного Фонду “Милосердя та здоров’я”, які є членами коаліції “Партнерство за прозоре суспільство” й ініціаторами конкурсу. Ми постаралися зробити все від нас залежне, аби наш конкурс проходив максимально прозоро й етично, і щоб колеги й читачі сприйняли з довірою його результати.
Голова журі конкурсу, член Ради Харківської правозахисної групи, відома в Україні й поза її межами журналістка Людмила Клочко дуже високо оцінила рівень професійності, правової свідомості й відповідальності тих, хто взяв участь у конкурсі. На її думку, херсонські журналісти заслуговують найвищих нагород за сміливість, з якою вони ведуть не завжди безпечні розслідування й викривають можновладних корупціонерів.

Переможці Другого конкурсу «Проти корупції»:

Наталя Мельникова
журналістка телерадіокомпанії “ТЕТ-Херсон” – І місце за серію публікацій в газеті “Вгору” (премія 800 грн.), заохочувальна премія за телепередачу “Корупція очима херсонців” (премія – 300 грн.)

Оксана Казакова
кореспондент газети “Гривна” – ІІІ місце за серію публікацій (премія – 500 грн.)
Володимир Адамович
художник-карикатурист – ІІ місце за серію карикатур, надрукованих у обласних ЗМІ (премія – 225 грн.).
Валерій Боянжу
заступник редактора газети “Гривна” – ІІ місце за серію публікацій (премія – 650 грн.)
Ірина Ухваріна
незалежний журналіст – ІІІ місце за серію публікацій в газеті “Вгору” (премія – 500 грн.)
Вадим Сімінога
художник-карикатурист – ІІ місце за серію карикатур, надрукованих у обласних ЗМІ (премія – 225 грн.)

Дипломанти Другого конкурсу «Проти корупції»

Олександр Бурмагін
редактор газети “Вгору”, за публікації: “Кто “поднимает” 14 гривень с каждого квадратного метра дороги?”, 15.07.04. №29/94, “Пост ДАІ, якого не існує”, №35/100, 26.08.04, “Пост ГАИ, который существует”, №36/101 02.09.04.

Наталя Козаренко
кореспондент газети “Вгору”, за публікації: “Деньги отдайте – и никаких гарантий”, №23/88 03.06. 2004 , “Хождение в демократию”, №24/89, 10.06.2020, “Электрический детектив”, №19/84, 06.05.2020.