Плани, звіти
 

Аналітичний звіт за вересень 2003 року

Звітний період 01.09.2020 - 30.09.2020

1.Зведена таблиця результатів діяльності коаліції:

1 Загальна кількість антикорупційних справ 54(в тому числі розпочатих в липні 11)
2 Кількість успішно вирішених справ 3
3 Кількість антикорупційних дій (рішення влади) 1
4 Кількість системних змін -

Опис успішних справ

1. Василюк Любов Іванівна, інвалід першої групи.
Суть справи: Другого вересня 2003 року, Новокаховське управління праці та захисту населення вперше за декілька років надало Любов Іванівні путівку для лікування в центрі реабілітації інвалідів "Аргус", місто Цурюпінськ. Вона пройшла обстеження в лікарні, найняла таксі за власні кошти і приїхала до пансіонату. Директор "Аргусу" відмовив їй в прийомі через неналежне оформлення документів. Любов Іванівна вимушена була повернутися до дому.
У телефонній розмові з Любов'ю Іванівною інспектор Новокаховського управління праці та соціального захисту відмовилася виправити ситуацію.
Що зроблено: юрист громадської приймальні Козак В.В. склав письмову заяву до Новокаховського управління праці та захисту населення, а також звернулася від імені коаліції особисто до начальника управління Мартинова А.Н.
Результат: Вже через тиждень Любов Іванівна була відправлена до іншого санаторію. Інспектору управління, яка допустила помилку при оформленні документів та неповажне ставлення до інваліда, була винесена догана.

2. Фролова Раїса Іванівна, місце роботи "Каховліфт" - електромеханік.
Суть справи: 13.06.00 р. вона була звільнена з роботи начебто за особистим бажанням. При звільнені була використана її заява, написана ще в 1999 році під натиском керівництва підприємства без дати. Практика написання заяви про звільнення без дати була заведена на цьому підприємстві.
Фролова звернулася до суду і виграла справу. Рішенням від 13.02.02 вона була поновлена на роботі. Але в трудовій книжці запис зробили про поновлення не з часу звільнення - 13.06.00, а з дати оголошення рішення суду - 26.02.02.
Що зроблено: Юрист громадської приймальні Козак В.В. підготував заву до головної організації "Херсонліфт" про зміну запису в трудовій книжці.
Результат: До трудової книжки Фролової було внесено зміни згідно з рішення суду.
Порушення трудових прав громадян - дуже поширене явище в Херсонській області. Причина цього явища - і в тому, що люди бояться звертатися за захистом своїх прав через опасання лишитися зовсім без роботи.
Матеріали справи були передані до місцевих ЗМІ для публікації. Ми сподіваємося, що ця історія успіху буде мати виховний ефект для всіх читачів, які побачать на прикладі Фролової, що свої права можна і треба захищати.

3. Трофіменко Олексій Олексійович, пенсіонер.
Суть справи: Вперше Олексій Олексійович звернувся до громадської приймальні ще 19.05.03 року. Згідно з рішенням Новокаховського суду ВАТ "Південелектромаш" повинен виплатити Трофіменко заборгованість по заробітній платі у розмірі 11602 грн. Рішення місцевого суду від 10.02.03 на 20.05.03 не було виконано.
Державний виконавець мотивував це тим, що за згідно ухвали Господарського суду Херсонської області за № 6\34-5 (без зазначення конкретної дати) було порушено справу про банкрутство відносно ВАТ ''Південелектромаш''. На підставі цієї ухвали Новокаховським ВДВС було зупинено всі виконавчі провадження згідно п. 8 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження" "до вирішення справи по суті".
Але згідно з позицією Вищого Арбітражного суду, викладеною в листі N 01-8/413 від 10.08.2020 що до стягнення заборгованості із заробітної плати з боржника, відносно якого порушено провадження у справі про банкрутство, п.2.5 :" Відповідно до частини 4 статті 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( 2343-12 ) мораторій на задоволення вимог кредиторів не поширюється на виплату заробітної плати. Отже порушення провадження у справі про банкрутство не може бути перешкодою для виконання рішення суду про стягнення з відповідного боржника заборгованості із заробітної плати, а припис пункту 8 статті 34 Закону України "Про виконавче провадження" ( 606-14 ) у цьому випадку не повинен застосовуватись."
Про даний лист державній виконавчий службі відомо, але правова позиція Вищого Арбітражного( нині Господарського) суду не втілюються навмисно.
Що зроблено: юрист громадської приймальні Юрій Захаров підготував заяву до суду про скасування незаконного рішення ВДВС.
Результат: 08.09.03 вступило в законну силу рішення Новокаховського місцевого суду, яким він зобов'язав Державну виконавчу службу стягнути на користь Трофіменко О.О. з ВАТ "Південелектромаш" заборгованість по зарплаті в сумі 11602 грн.

Антикорупційні дії

У звіті зі серпень як успішна була описана справа Вороскалевського Леоніда Володимировича, пенсіонера.
Суть справи: Леонід Вороскалевський звернувся до Херсонської громадської приймальні коаліції "Партнерство за прозоре суспільство" ще в січні 2003 року зі скаргою на порушення його прав як споживача Херсонськими РЕМ. Він звернувся до Херсонських РЕМ із заявою про встановлення лічильника та підключення його нового будинку до електромережі. Чотири місяці це питання не вирішувалося.
Що зроблено: консультант громадської приймальні Віталій Нікітенко підготував заяву до місцевого суду на неправомірні дії Херсонських РЕМ.
Результат: 26.08.2020 Херсонський місцевий суд Суворовського району виніс рішення про відшкодування Леоніду Володимировичу Вороскалевському матеріальної шкоди у сумі 168 грн. та моральної шкоди у сумі 2000 грн. за рахунок РЄМ.
У вересні керівництво Херсонських РЄМ повідомило громадську приймальню, що п'ятеро працівників РЄМ, які винні у порушенні прав споживачів, звільнено з посади.
Матеріали опубліковані в газеті "Вгору" № 41 від 09.10.2020 "Страшная история об электриках" (додається).

Цілі та завдання у звітному періоді Учасники (НДО - члени коаліції)
Що зроблено
1. Громадська приймальня на базі ХОФМЗ ХОФМЗ, ХОТЗПС, ХООКВУ, ХТВ САУ У Громадській приймальні ХОФМЗ громадянам надавалися консультації щодо методів захисту прав та запобіганню проявам корупції.
За звітний період до Громадської приймальні звернулися 72 осіб.
(більш детальна інформація - в Додатку №1).
"Гаряча лінія" ХОФМЗ, ХОТЗПС, ХООКВУ, ХТВ САУ За звітний період на "Гарячу лінію" звернулися 115 осіб, в тому числі з питань оскарження діянь посадових осіб - 51.
(більш детальна інформація - в Додатку №1).
2. Громадська приймальня в м. Нова Каховка на базі Новокаховського товариства охорони природи. Новокаховське районне відділення УТОП Громадська приймальня, створена на базі Новокаховського товариства охорони природи надала консультації 100 громадянам.
(більш детальна інформація - в додатку №1).
3. Інформаційна кампанія:
3.1. Постійна рубрика в газеті "Вгору".
3.2. Публікації в ЗМІ.
3.3. Веб-сайт коаліції.
  3.1 У серпні в рубриці "Партнерство за прозоре суспільство" газети "Вгору" опубліковані матеріали:
" № 36 від 04.09.2020 "Вместо золотой медали - операция по изменению пола?", автори В. Мироненко, С. Вольштейн;
" № 36 від 04.09.2020 "Не спешите давать взятки" автор П. Міхайлова;
" № 36 від 04.09.2020 "У Донецьку посадили суддю";
" № 38 від 18.09.2020 "Денежная лихорадка косит ректорат", автор Н. Кружилина;
" № 39 від 25.09.03 "Такі різні обличчя корупції", автори С. Смаль;
(матеріали публікацій у додатку № 2).
3.2 В місцевих газетах опубліковано 5 статей, які присвячені роботі організацій - членів Херсонської коаліції "Партнерство за прозоре суспільство":
" "Вгору" № 39 від 25.09.03 "Острови і аборигени", автор Д. Аверченко;
" "Вгору" № 38 від 18.09.03 "Новый УПК или Украина под конвоем", автор С.Речинський;
" "Вгору" № 36 від 04.09.03 "Херсонские электросети извинились?", автор В. Никитенко;
" "Гривна" № 38 від 18.09.03 "Ракетчик сбивал наличку", автор С. Яновский
" "Деловые новости" № 37 от 11.09.2020 "Спепановка - последний аргумент", автор А. Бига ;
3.3. У звітному періоді розроблений дизайн та завершене програмування веб-сайту Херсонської коаліції. Триває процес тестування сайту. Веб-сайт
4. Проект "Прозорість орендних відносин у сфері комунального майна (Проведення інвентаризації комунальної власності громади міста Херсона)" Херсонська міська громадська організація "Громадський інститут розвитку місцевого самоврядування" Проект ХГО "Громадський інститут розвитку місцевого самоврядування" виконується за рахунок власних ресурсів організації.
Продовжується робота незалежних експертів по виявленню та оцінці комунального майна - приміщень, які здаються в оренду підприємцям.
5. Проект "Дослідження якості послуг, що надаються публічними установами підприємцям міста Херсона". Херсонська міська громадська організація "Громадський інститут розвитку місцевого самоврядування" Проводиться обробка результатів опитування підприємців міста за анкетою.
6. Інформаційно-консультативна та просвітницька програма "Чиста сесія". Херсонська обласна організація Комітету виборців України, Центр молодіжних ініціатив "Тотем", Херсонське регіональне відділення Асоціації міжнародного співробітництва "Атлантична Рада України" 6.1 В вересні продовжується написання студентами конкурсних робіт із проблем подолання корупції. До оргкомітету поступило ще 10 конкурсних робіт з факультету міжнародних економічних відносин ХДТУ. (детальна інформація - в додатку № 3).
6.2 У вересні молодіжний актив Херсонської обласної організації Комітету виборців України (відповідальна за виконання програми Наталія Пятниченко) розпочав підготовку до виконання просвітницької програми "Чиста сесія".
Були проведенні зустрічі із лідерами студентських профкомів херсонських вузів із метою інформування про підготовку до програми, про її мету та завдання. Також були підготовлені інформаційні матеріали, план семінарів, проведено інструктаж безпосередніх виконавців.