Плани, звіти
 

Аналітичний звіт за Жовтень 2003 року

Звітний період 01.10.2020 - 31.10.2020

1.Зведена таблиця результатів діяльності коаліції:

1 Загальна кількість антикорупційних справ 68 (в тому числі розпочатих у жовтні 24)
2 Кількість успішно вирішених справ 6
3 Кількість антикорупційних дій (рішення влади) -
4 Кількість системних змін 1

Опис успішних справ

1. Стомаченко Олена Аврамівна, пенсіонерка.
Суть справи: Олена Аврамівна вперше звернулася до приймальні 28.07.03 зі скаргою на працівників РЕМ. 27 липня цього року до неї прийшли працівники Новокаховскьких РЕМ з перевіркою електролічильника. Електролічильник Олени Абрамівни розташований на площадці сходів. Під час перевірки працівники РЕМ встановили, що на лічильнику квартири № 56 ушкоджене скло й склали "Акт про порушення правил користування електроенергією" Оленою Стомаченко і наклали штраф у розмірі 300 гривень. Зі змістом цього акту користувача, тобто О. Стомаченко не ознайомили.
Що зроблено: юрист громадської приймальні від імені коаліції написав звернення до керівника Новокаховських РЕМ про незаконність складеного акту з посиланням на п.11.8 ч.2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження правил користування електроенергією" в редакції від 22.08.02 №928. У Постанові написано, що за лічильники, які розташовані на площадці сходів відповідальність несе житлово-комунальна організація, а не квартиронаймач.
Результат: 10.10.03 Олена Аврамівна Стомаченко повідомила, що згідно звернення коаліції працівники Новокаховських РЕМ 7 жовтня цього року замінили їй несправний лічильник на новий, а штраф анульований.
Висновки: згідно аналізу звернень громадян до громадських приймалень Херсонської коаліції, дуже актуальною є проблема порушень прав користувачів електроенергії. Часто контролери складають необґрунтовані й незаконні акти. Добитися визнання такого акту незаконним можна за рішенням керівництва РЕМ (зрозуміло, що керівництво РЕМ не дуже охоче на це йдуть) або через суд, а громадяни не довіряють суду і бояться довгої процедури розгляду. Через це користувачі вважають за краще дати хабара для швидкого вирішення справи.
Успішний досвід законного вирішення конфліктів, висвітлення цього досвіду в ЗМІ позитивно впливає на громадську думку, зростає довіра населення до суду та громадських організацій і найголовніше - зростає кількість громадян, які бажають вирішувати конфлікти законними методами .

2. Новохатько Наталя Павлівна.
Суть справи: працівники Херсонських міських РЕМ склали акт про порушення Н. П. Новохатько Правил користування електроенергією. Наталя Павлівна вважала, що вона правила не порушувала і звернулася до приймальні коаліції зі скаргою.
Що зроблено: коаліція доручила вести цю справу Херсонському міському товариству захисту прав споживачів. Активісти товариства склали комісію й провели обстеження помешкання Н. П. Новохатько. Жодних порушень Правил користування електроенергією з боку споживача комісія не виявила й склала "Акт про відсутність порушення з боку споживача". Цей акт разом зі зверненням від коаліції був направлений до Херсонських РЕМ.
Результат: 30.10.2020 року Херсонських РЕМ надіслали до коаліції листа, в якому повідомили координатора коаліції, що необґрунтовано складений акт анульовано.

3. Шавкутенко Павло Федорович, інвалід другої групи.
Суть справи: Павло Федорович звернувся до громадської приймальні 18.08.03 зі скаргою на Новокаховське комунальне підприємство "Теплокомуненерго" про невиплату йому заробітної плати. В березні 2003 року його звільнили з роботи у зв'язку зі скороченням штатів. Але з моменту звільнення й дотепер підприємство не виплатило йому заробітну плату за три місяці 2003 року (з 1 січня по 30 березня), пояснюючи це відсутністю коштів.
Що зроблено: юрист громадської приймальні надав Павлові Шавкутенку юридичну консультацію та склав позовну заяву до суду.
Результат : 10 жовтня цього року відбулося судове засідання. Суд підтримав позовну заяву, тобто підтвердив, що термін виплати заробітної плати порушений. Керуючись статтями 116 та 117 КЗпП суд задовольнив вимоги П. Ф. Шавкутенка про виплату не тільки заборгованості по заробітній платі за три місяці, але й про виплату компенсації за вимушений прогул з моменту звільнення на день винесення рішення. Загальна сума, яка підлягає стягненню - 3100 гривень.

4. Маятиз Ніна Володимирівна.
Суть справи: 23 травня цього року Ніна Володимирівна Маятиз вперше звернулася до громадської приймальні зі скаргою на дії приватного підприємця Грибовського. Вона пояснила, що придбала холодильник в магазині ПП Грабовського. Привезла холодильник додому, а він виявився не працюючим. Ніна Володимирівна звернулася до дирекції магазину про заміну холодильника (гарантійний талон і інші необхідні документи в неї були). ПП Грабовський відмовився замінити холодильник, пояснивши, що на складі не має такої моделі і запропонував гроші. Але Ніна Володимирівна побачила, що в магазині є така ж модель холодильника і коштує він значно дорожче, ніж їй запропонував підприємець.
Ніна Володимирівна звернулася до Управління захисту прав споживачів (керівник Ганіч Л. Г.), але та лише "руками розвела".
Що зроблено: правозахисник громадської приймальні Юрій Захаров надав допомогу у складанні позовної заяви до суду.
28.05.03 ПП Грибовський зателефонував Ніні Володимирівні до дому і запропонував вирішите це питання мирним шляхом і відізвати позовну заяву із суду. Натомість запропонував привезти новий холодильник. Цю пропозицію Ніна Володимирівна відклонила.
Результат: у жовтні цього року суд виніс рішення, в якому зобов'язав ПП Грибовського виплатити Ніні Володимирівні Маятиз 270 гривень витрат, 925 гривень моральної шкоди, а також видати їй новий холодильник нової моделі.

5. Тімакова Ніна Павлівна, інвалід першої групи, мешканка Херсона.
Суть справи: Ніна Павлівна розлучилася з чоловіком і він виїхав на постійне проживання у місто Балаклава. У зв'язку з тим, що Ніна Павлівна - інвалід першої групи і потребує матеріальної допомоги, вона звернулася до суду з позовом про стягнення з чоловіка аліментів на її користь. Рішення суду було направлене до Балаклавської виконавчої служби ще в березні 2002 року, але аліменти не утримувалися. На численні скарги Ніна Тімакова відповідей не отримувала. В телефонній бесіді державний виконавець сказала Ніні Павлівні: "Ну що від мене вимагаєте? Не хоче він вам платити". Ніна Павлівна вважала, що ігнорування рішення суду пов'язане з тим, що хтось із родичів її чоловіка працює у виконавчій службі.
Що зроблено: від імені громадської приймальні коаліції були направлені листи до Міністерства юстиції, Севастопольського обласного управління юстиції та Балаклавського районного управління юстиції з приводу порушення прав Н. П. Тімакової та з проханням провести перевірку дотримання вимог Балаклавською виконавчою службою Закону України "Про виконавче провадження" при виконанні рішення суду.
Результат: у жовтні на адресу Херсонської коаліції надійшла відповідь Балаклавського райвідділу юстиції: "... за порушення Закону "Про звернення громадян" державного виконавця притягнуто до дисциплінарної відповідальності". Виконавча служба Балаклавського райвідділу юстиції передала виконавчий лист до Балаклавського районного Пенсійного фонду для утримання аліментів на користь Ніни Павлівни Тімакової з пенсії її чоловіка.

6. Бойко Наталя - приватний підприємець із селища Кіндійка, Херсон.
У звіті за лютий 2003 року ми вже писали про проведену Херсонською коаліцією
кампанію захисту бізнесменів селища Кіндійка від неправомірних дій дільничного міліціонера.
Суть справи: нагадаємо перебіг обставин, що склалися наприкінці минулого року. Наталя Бойко на власній машині розвозила хліб на замовлення мешканців селища Кіндійка, мала патент на цю діяльність.
Через деякий час у місцевому в магазині впали доходи. Власник магазина - колишній міліціонер - був незадоволений Наталиним бізнесом.
17.12.2020 дільничний міліціонер селища Кіндійка незаконно затримав Наталю, а товар конфіскував - без жодних документів і свідків. Через 2 години міліціонер відпустив Наталю, але товар не віддав.
29.12.2020 він знову незаконно затримав Наталю і не відпускав 4 години. Склав неправдивий протокол і не дав Наталі з ним ознайомитися. Підробив документ від імені Наталі, у якому вона нібито визнає себе винною у порушенні правил торгівлі, і ініціював судову справу.
Наталя звернулася до Громадської приймальні коаліції. Юрист Н. Козаренко надала консультацію та склала клопотання до суду, допомогла Наталі підготуватися для виступу в суді. Консультант з економічних питань приймальні Володимир Заболотній, член Херсонського відділення Спілки аудиторів України, зробив експертизу щодо наявності у Наталі необхідних документів для ведення її бізнесу. На судовому засіданні по розгляду протоколу, складеного 29.12.2020 були присутні кореспонденти газети "Вгору".
Суддя місцевого суду в Дніпровському районі м. Херсона В. Заболотний виніс рішення закрити провадження у зв'язку з відсутністю складу правопорушення з боку Наталі.
Матеріали справи були опубліковані в газеті "Вгору" № 11 від 13.03.2020, стаття "Киндийка - островок дикого Запада", автор Наталя Козаренко та в бюлетені НДІ (USA), автор Алла Тютюнник.
Стосовно першого протоколу, що складений 17.12.02, то про розгляд його у суді Наталя дізналася тільки через місяць після винесення постанови. Суддя Овчінніков, який розглядав справу, навіть не намагався надіслати повістку, мотивуючи це тим, що у розпорядженні суду немає конвертів.
Що зроблено: стосовно протоколу, що складений 17.12.02 юристом громадської приймальні Н. Козаренко були підготовлені матеріали по оскарженню справи до апеляційного суду та прокуратури. Ці інстанції підтвердили законність постанови суду, не зважаючи на численні порушення. Але Наталя Бойко не погоджувалася із звинуваченням і вирішила звернутися до Європейського суду. Спеціалісти громадської приймальні допомогли їй скласти необхідні документи для подання у Європейський суд.
Результат: у жовтні цього року Наталя Бойко отримала лист зі Страсбургу про те, що Європейський суд прийняв її справу до розгляду, справі присвоєний реєстраційний номер.

Системні зміни.
З 2003 року коаліція громадських організацій Херсонщини "Партнерство за прозоре суспільство" почала активно співпрацювати з Херсонською обласною міжгалузевою радою профспілок з метою залучення громадськості до участі у реформуванні комунально - житлового господарства міста Херсона.
Це питання активно обговорюється на круглих столах за участю працівників міськвиконкому, лідерів профспілок підприємств і організацій міста та громадських організацій, висвітлюється на сторінках газети "Вгору".
15 жовтня 2003 року в Херсоні проводився черговий круглий стіл. Одним з питань, які обговорювалися, було введення в дію Закону України "Про реструктуризацію заборгованості населення за комунальні платежі". Заступник мера Альона Ротова розповіла про створення комісії при міськвиконкомі, яка повинна контролювати правильність оформлення договорів з населенням про реструктуризацію.
В результаті обговорення було вирішено ввести до складу комісії представника від недержавних організацій - керівника міського товариства захисту прав споживачів Віталія Нікітенка, члена Херсонської коаліції. Ми сподіваємося, що участь у роботі комісії представника Херсонської коаліції НДО "Партнерство за прозоре суспільство" дозволить не допустити порушення прав громадян.
Ще кілька років тому не було можливим, щоб влада допустила громадські організації контролювання свою роботу. Те, що влада пішла на вимоги громадськості, говорить про авторитет коаліції в Херсонському регіоні.
Матеріали круглого столу опубліковані у № 43 газети "Вгору" від 23.10.2020, стаття "Коммунальщики снова пытаются обойти закон", автор Наталя Козаренко.

Цілі та завдання у звітному періоді Учасники (НДО - члени коаліції)
Що зроблено
1. Громадська приймальня на базі ХОФМЗ ХОФМЗ, ХОТЗПС, ХООКВУ, ХТВ САУ У звітному періоді до громадської приймальні звернулися 72 особи.
У громадській приймальні коаліції громадянам надавалися консультації щодо методів захисту прав та запобіганню проявам корупції.
"Гаряча лінія" ХОФМЗ, ХОТЗПС, ХООКВУ, ХТВ САУ За звітний період на "Гарячу лінію" звернулися 118 осіб, в тому числі з питань оскарження діянь (або бездіяльності) посадових осіб - 54.
2. Громадська приймальня в м. Нова Каховка на базі Новокаховського товариства охорони природи. Новокаховське районне відділення УТОП Громадська приймальня, створена на базі Новокаховського товариства охорони природи надала консультації 110 громадянам.
3. Інформаційна кампанія:
3.1. Постійна рубрика в газеті "Вгору".
3.2. Публікації в ЗМІ.
3.3. Веб-сайт коаліції.
  3.1 У жовтні в спеціальній рубриці газети "Вгору" "Партнерство за прозоре суспільство" опубліковані такі матеріали:
" № 40 від 02.10.2020 "В Украине можно купить диплом за 20 долларов", автор Інна Золотухіна;
" № 41 від 09.10.2020 "Викладачів вузу на Запоріжжі звинувачують в отриманні хабарів";
" № 42 від 16.10.2020 "Влада воює зі скаржниками" матеріали журналістського розслідування, автор. О. Бабійчук;
" № 42 від 16.10.2020 "В. Стретович: у парламенті більше 300 мільонерів";
" № 42 від 16.10.03 "Найбільше "допекли" комунальники", автор О. Бурмагін;
" № 43 від 23.10.2020 "Коммунальщики снова пытаются обойти закон", автор Н. Козаренко.
3.3. У звітному періоді завершено програмування веб-сайту Херсонської коаліції, триває процес тестування сайту.
3.4. 11-12 жовтня 2003 - на каналах "ICTV" та УТ-1 транслювалася програма "Перехрестя", один із сюжетів якої був присвячений роботі й успіхам коаліції НДО Херсонщини "Партнерство за прозоре суспільство".
4. Проект "Прозорість орендних відносин у сфері комунального майна (Проведення інвентаризації комунальної власності громади міста Херсона)" Херсонська міська громадська організація "Громадський інститут розвитку місцевого самоврядування" Проект ХГО "Громадський інститут розвитку місцевого самоврядування" виконується за рахунок власних ресурсів організації.
Продовжується робота незалежних експертів по виявленню та оцінці комунального майна - приміщень, які здаються в оренду підприємцям.
5. Проект "Дослідження якості послуг, що надаються публічними установами підприємцям міста Херсона". Херсонська міська громадська організація "Громадський інститут розвитку місцевого самоврядування" Закінчено обробку результатів опитування підприємців міста за анкетою.
Наступним етапом роботи згідно робочого плану Коаліції у листопаді буде зведення аналізу даних, отриманих в процесі опитування підприємців міста Херсона, в єдиний аналітичний звіт за результатами проведеного дослідження.
6. Інформаційно-консультативна та просвітницька програма "Чиста сесія". Херсонська обласна організація Комітету виборців України, Центр молодіжних ініціатив "Тотем", Херсонське регіональне відділення Асоціації міжнародного співробітництва "Атлантична Рада України" 6.1. Продовжується написання студентами конкурсних робіт із проблем подолання корупції. Усього до оргкомітету конкурсу поступило 45 робіт.
6.2. У рамках просвітницької кампанії "Чиста сесія" серед студентів Херсона проведені два семінари антикорупційного спрямування на тему: "Корупція-знання та досвід" серед студентів-представників шести вузів. Під час семінарів учасники підготували проекти на конкурс "Шляхи молоді проти корупції" від кожної робочої групи.
У наступному місяці планується друк брошури з матеріалами проектів за підсумками інформаційно-просвітницької кампанії "Чиста сесія ", що розроблені робочими групами студентів.