Акції, конкурси, кампанії
 

№ 15(28) 10.04.2003.
Міськвиконком і ХБК домовились!
Олександр Бурмагін

Кімната школяра в мікрорайоні ХБК по вул. 28 Армії буде працювати.
Наша газета в №№ 6(19), 12(25) розповіла про біду, в якій опинилася кімната школяра. Нагадаємо зміст: останній вихователь кімнати школяра була звільнена адміністрацією комбінату, якому належить цей гуртожиток сімейного типу. А її вихованці - 150 дітей з околишніх "малосімейок" - з дня на день могли опинитися на вулиці. Вихователь звернулася до суду, заперечуючи законність свого звільнення, і стала шукати підтримку у громадськості...
У цій історії у кожного своя правда. Комбінат ледве викарабкується з боргів, йому обтяжливо виплачувати зарплатню вихователю кімнати школяра, яка немає відношення до виробництва. У міськвиконкомі - вічні проблеми з бюджетом, виділити ставку для вихователя - проблематично. І все-таки правота батьків і вихователя Станіслави Антонівни Подобєди - "не віддамо вулиці дітей" - виявилася самою сильною. Вони зуміли підняти на захист останньої в районі ХБК кімнати школяра лідерів громадських організацій, депутатів, журналістів. Два місяця велися переговори з ХБК і міськвиконкомом, писалися колективні листи, друкувалися статті в газетах.
Нарешті, 3 квітня в міськвиконкомі зустрілися заступник мера Сергій Черевко і юрист ХБК Сергій Уланівський. В обговоренні проблеми прийняли участь представники коаліції громадських організацій Херсонщини "Партнерство за прозоре суспільство" Ігор Житченко і автор цих строчок, а також депутат міськради Павло Маслов. Всім була зрозуміла відповідь на запитання: куди підуть діти з малозабезпечених сімей після того, як перед ними "зачинять двері" в єдину кімнату, де можна безкоштовно пограти в настільний теніс, влаштувати конкурс чи дискотеку? Тому рішення знайшли за 20 хвилин: ХБК безоплатно надасть для кімнати школяра приміщення, а міськвиконком сплачуватиме роботу вихователя і поточні комунальні платежі. Для того, щоб поставити всі крапки над "і", Сергій Черевко подзвонив головному інженеру ХБК - Віктору Байраченко. Той підтвердив: комбінат згоден співпрацювати з мерією в такій формі.
Схоже, суду в цій історії робити вже нічого. На сьогодні підготовлено договір про співробітництво між ХБК і міськвиконкомом. Коли на ньому висохнуть чорнила від печаток, можна буде зітхнути з полегшенням!
P.S. Станіслава Подобєда, її вихованці та їх батьки дякують усім, хто приймав участь у їх долі: голову обласної міжгалузевої ради профспілок Людмилу Задорожню, депутата міськради Павла Маслова, активістів коаліції "Партнерство за прозоре суспільство", "Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров'я", "Херсонську обласну організацію Комітету виборців України", "Громадський інститут розвитку місцевого самоврядування", "Херсонський міський центр молодіжних ініціатив "Тотем", "Херсонську міську асоціацію журналістів "Південь", "Херсонське обласне товариство захисту інтересів і прав споживачів", "Новокаховську раду Українського товариства охорони природи", редакцію газети "Вгору". І, звичайно ж, керівників ВАТ "ХБК" і заступника мера Херсона Сергія Черевка.