росiйська | english останнє поновлення 18.06.2020  
...на головну сторінку Партнерство за прозоре суспільство Як зацікавити пресу Буквар скаржника
пошук      архiв  
Андрій Матросов
Пам'яті друга
Всі, хто його знав особисто, скажуть, що не забудуть його ніколи... Андрій Матросов був людиною унікальною.


21.03.2020//
Міжнародна конференція "Самоорганізація у світі, що трансформується: як забезпечити собі місце під сонцем?" відбудеться 17-20 травня 2012 року у м. Ялта, Україна.
Кримська весна розвитку – ініціатива Ресурсного центру ГУРТ, спрямована на пошук однодумців з середовища лідерів місцевих громад, інститутів громадянського суспільства, соціальних інвесторів та експертів задля свідомої та успішної України, де громадянське суспільство гарантує гідність, впевненість та довіру поміж громадянами на місцевому та національному рівнях

02.03.2020//
Асоціація УМДПЛ оголошує конкурс творчих робіт з міліцейської тематики! З 12 лютого стартує всеукраїнський конкурс на кращу фото-, відеороботу чи публіцистичний матеріал на тему дотримання прав людини працівниками міліції. Конкурс ініційований Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ).

14.02.2020//
Проект ПРООН «Розвиток громадянського суспільства» оголошує Конкурс ідей «Ефективні комунікації для ОГС» серед організацій громадянського суспільства. Півфіналістам Конкурсу буде запропонована безкоштовна участь у п"ятиденному тренінгу з практичних навиків ефективних комунікацій, що буде проведений спеціалістами Reuters Corporation. Фіналісти Конкурсу отримають гранти для реалізації власних міні-проектів з впровадження комунікаційних заходів та розробки комунікаційних продуктів.

// всi новини...

 

 

отримати код...


 


 
Коли болить чужий біль

Понад 489000 смертей на рік від хронічних хвороб серця, 100000 – рак, 28000 – респіраторні хвороби, туберкульоз – 10000, неврологічні розлади та хвороба Альцгеймера – 6500, 2500 – ВІЛ/СНІД: такі дані по Україні оприлюднює Всесвітня організація охорони здоров"я (ВООЗ). Всі ці люди в останні дні свого життя потребували догляду (паліативної допомоги) та в першу чергу знеболюючого. В яких важких муках вони покидали цей світ, важко навіть уявити.


Сучасна медицина майже завжди може погамувати біль. Однак це не про нашу країну. Наприклад, у світі не один десяток років втамовують біль таблетованим морфіном – в Україні він навіть не сертифікований. За кордоном вже використовують зручні та ефективні пластирі. У нас їх теж немає. І навіть те, що є: опіоїдні анальгетики, морфін для ін"єкцій для багатьох пацієнтів лишається недоступним. У боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів уряд країни створив умови, за яких лікарні у невеличких містечках та селах не можуть пройти ліцензування на зберігання та видачу сильнодіючого знеболювального. І це в той час, як більшість людей на останніх стадіях невиліковної страшної хвороби вимушені "доживати" вдома, бо на всю Україну передбачено 650 хоспісних ліжок (порівняйте з цифрами, наведеними на початку статті). Навіть у великому місті лишається лише плекати надію піти з життя без болю. За нашим законодавством передбачено тільки одну процедуру знеболення: ін"єкції. І право робити їх має винятково медперсонал. У кращому випадку, хворий може розраховувати лише на кілька безболісних годин на добу, тоді як ВООЗ рекомендує використання морфіну щочотири години!

Замикає коло безвиході жалюгідний рівень знань медпрацівників про лікування больового синдрому. Міжнародна організація Human Rights Watch, що займається моніторингом прав людини, у торішньому звіті про дотримання Україною зобов"язань для забезпечення паліативної допомоги, зазначає "… ключові принципи ефективного знеболення, визначені Всесвітньою організацією охорони здоров"я, ігноруються постійно. Це змушує людей страждати від нестерпного болю при недостатньому та непослідовному знеболюванні".

Полегшити біль пацієнтам з хворобами, що загрожують життю, покликана кампанія доступу до знеболювального "STOPБІЛЬ" Міжнародного фонду "Відродження". Минулого вівторка, 28 лютого, до Херсона завітала представниця фонду та куратор кампанії – Надія Колесникова. Разом із місцевим представником "STOPБІЛЬ" виконавчим директором Херсонського благодійного фонду "Об"єднання" Юрієм Антощуком та завідуючою гематологічним відділенням Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні Вірою Редькіною вони зустрілися з журналістами й розповіли, як діятиме кампанія.

Упродовж 2012 року виконавці кампанії по всій Україні збиратимуть відгуки, скарги та спостереження за дотриманням права на цивілізовану допомогу безнадійно та важкохворих. Для цього при гематологічному відділенні обласної дитячої лікарні в Херсоні створена група підтримки для батьків онкохворих дітей. Завдяки їй виявлятимуть реальну потребу в знеболюючих медичних препаратах, а також організовуватимуть психологічну та юридичну підтримку у важких життєвих ситуаціях. Можливо, навіть саме спілкування батьків між собою сприятиме цьому.

Погана паліативна допомога та відсутність умов, за яких розвиток її неможливий – порушення права на здоров"я. Тому, якщо ви відчуваєте, що ваше право жити без болю, право на гідне життя порушується – негайно зв"яжіться з представником кампанії "STOPБІЛЬ" у Херсоні Юрієм Антощуком за телефоном: (0552) 49-28-17, або електронною поштою: [email protected].

Український Уряд також може понести відповідальність за невиконання зобов"язань із заборони катувань, жорстокого приниження людської гідності. Державні медичні заклади в Україні надають послуги зі знеболення, які значно відрізняються від встановлених міжнародних практик. І треба невідкладно вжити заходів для захисту людей від непотрібних страждань, спричинених надзвичайно сильним болем, – йдеться у зверненні організаторів кампанії.

"Ми віримо, що змінити ситуацію можливо. Для покращення доступу до знеболення потрібні спільні дії рідних пацієнтів, фахівців і кожного громадянина." – завершується звернення на спеціальному сайті www.stopbil.in.ua. І, приєднуючись до них, повторимо: "Не знайте свого, та не лишайтесь осторонь чужого болю".

P.S. Ярослав (Генічеськ) – єдиний син у сім"ї, яка чекала його 8 років. У трирічному віці йому діагностували пухлину головного мозку. Матір через хворобу дитини звільнили з роботи. Гроші на порятунок Ярослава збирали всім селом, долучилось й сусіднє. Місто, попри публікацію у генічеській газеті з закликом про збір коштів на операцію, майже не допомогло. Місцеві соціальні служби, вказавши на стос паперів, які необхідно зібрати для отримання 700 гривень допомоги, лишень розвели руками. Це при тому, що тільки аналізи інколи обходяться в тисячу гривень і більше. Зараз після операції у Києві та цілої низки процедур Ярослав потроху одужує й навіть став на ноги. Для змученої мами – це щастя. Вона з жахом згадує часи, коли малюк безперервно цілодобово кричав від болю. Аби сходити до вбиральні, доводилося залишати його на єдину в цілому відділенні медсестру, яку він сприймав. Мами хворих дітей, витягуючи з холодних обіймів хвороби своє маля, ніби народжують його вдруге. І це без будь-яких перебільшень – справжній героїзм!

 


форум правозахистних громадських організацій