росiйська | english останнє поновлення 18.06.2012  
...на головну сторінку Партнерство за прозоре суспільство Як зацікавити пресу Буквар скаржника
пошук      архiв  
Андрій Матросов
Пам'яті друга
Всі, хто його знав особисто, скажуть, що не забудуть його ніколи... Андрій Матросов був людиною унікальною.


21.03.2012//
Міжнародна конференція "Самоорганізація у світі, що трансформується: як забезпечити собі місце під сонцем?" відбудеться 17-20 травня 2012 року у м. Ялта, Україна.
Кримська весна розвитку – ініціатива Ресурсного центру ГУРТ, спрямована на пошук однодумців з середовища лідерів місцевих громад, інститутів громадянського суспільства, соціальних інвесторів та експертів задля свідомої та успішної України, де громадянське суспільство гарантує гідність, впевненість та довіру поміж громадянами на місцевому та національному рівнях

02.03.2012//
Асоціація УМДПЛ оголошує конкурс творчих робіт з міліцейської тематики! З 12 лютого стартує всеукраїнський конкурс на кращу фото-, відеороботу чи публіцистичний матеріал на тему дотримання прав людини працівниками міліції. Конкурс ініційований Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ).

14.02.2012//
Проект ПРООН «Розвиток громадянського суспільства» оголошує Конкурс ідей «Ефективні комунікації для ОГС» серед організацій громадянського суспільства. Півфіналістам Конкурсу буде запропонована безкоштовна участь у п"ятиденному тренінгу з практичних навиків ефективних комунікацій, що буде проведений спеціалістами Reuters Corporation. Фіналісти Конкурсу отримають гранти для реалізації власних міні-проектів з впровадження комунікаційних заходів та розробки комунікаційних продуктів.

// всi новини...

 

 

отримати код...


 


 
Як зацікавити пресу

Правозахисники, напевно ж, не повинні ігнорувати пресу. Вона в нашому суспільстві традиційно авторитетна і активно впливає на формування громадської думки. Проте в налагодженні таких зв'язків є певні тонкощі.


Знання їх допоможе уникнути зайвих витрат часу і недопустимих помилок. Тож спробуємо систематизувати досвід Херсонського обласного фонду милосердя і здоров'я в організації співпраці з пресою.

1. Перш за все радимо чітко визначити, чого прагнете добитися від газети і чи це їй під силу? Преса нині не всеможна. То в минулому газети - органи партійних, радянських чи профспілкових інституцій були виразниками незаперечних істин. І могли перебирати на себе навіть роль суду, даючи оцінку правовому прецеденту ще в перебігу слідства або піддаючи сумніву справедливість вже ухваленого вироку. Нині часописи є рядовими об'єктами правового простору. Тому численні "шукачі правди", що за десятилітніми традиціями обсідають редакції ( хоча змогли б вирішити свої проблеми за один-єдиний візит до юриста ), тільки дратують.

2. Зваживши сподіваний успішний наслідок візиту до редакції, спробуйте підготувати з Вашої проблеми газетну публікацію або хоча б її заготовку. Зайве казати, що вона повинна мати документальну аргументацію та повну юридичну оцінку, експертизу і давати вичерпні відповіді на всі можливі запитання. Гарно, коли Ваш матеріал продовжуватиме цикл тем, що веде та чи та газета. А тому варто ознайомитися з часописами Вашого регіону, аби вибрати найбільш зацікавлений щодо вашої можливої публікації. Бо є газети, які передусім цікавить спорт або ціни на базарах, а є і з правовим чи соціальним ухилом.

3. Будь-якому виданню насамперед потрібен матеріал з гострим соціальним звучанням, що зацікавить 50 і більше відсотків читачів. Дріб'язкові справи, як правило, редакції не обходять.

4. Якщо всіх попередніх порад дотримано, наспів час встановлювати контакт. Та без попередньої домовленості радимо до редакції навіть не потикатися. Час від часу в процесі підготовки чергового номера там трапляється така перенапруга, що Ваша неочікувана і непрохана поява схвального відгуку не зайде. Вас просто не почують. Або ще гірше приймуть за пересічного божевільного. То не жарт. Редакції для божевільних в усі часи були своєрідною Меккою. І невідь чому вони обрали саме редакції за місця своїх хворобливих розваг. А тому про зустріч добре домовитися по телефону - лаконічно, інтелігентно без присилування. Намагайтеся викликати в журналістів інтерес, заінтригувати їх.

5 Не беріть із собою схожу на італійських уболівальників групу підтримки. З Вами може бути лише юрист. Редакції видніше, що друкувати. Тому, знову ж таки, не будьте надокучливими. Бо редактор Вас запам'ятає.

6 Зберігайте спокій і витримку навіть тоді, коли Вам відмовлять у публікації. Не вдалася співпраця з першого разу, можливо, складеться наступного. Головне, що Ви справили гарне враження своїм професійним підходом. Вас запам'ятали. А наостанок варто поспитати, що все ж таки цікавить редакцію?

7 Коли після цілої низки Ваших публікацій Вам запропонують гонорар, значить вже не газета Вам, а Ви їй потрібні. Що ж, залишається тільки привітати.

 


форум правозахистних громадських організацій